Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia i informacje

Ks. Waldemar Kulbat: Tajemnica kapłańskiego serca

Podczas spotkania kleryków łódzkich Wyższych Seminariów Duchownych w Łagiewnikach abp Władysław Ziółek postawił wychowawcom i wychowankom seminariów pytanie o idealny wzorzec kapłana na dzisiejsze czasy. Tekst tego wystąpienia otrzymali wszyscy kapłani. Tęsknotę za ideałem ukazują telewizyjne seriale przedstawiając sympatycznych i oddanych ludziom księży. Podobno takich idealnych księży ludziom w naszych wspólnotach brakuje. Co robić, by nasi wierni nie byli skazani jedynie na seriale, medialne obrazy, tak do końca nie zawsze życzliwe i obiektywne? Już niedługo papież Benedykt XVI otworzy Rok Kapłański- przypominając osobę św. Jana Marii Vianneya, proboszcza z Ars pragnie skierować myśli księży ku refleksji nad ich powołaniem, obowiązkami i moralnym zaangażowaniem. Ks. Arcybiskup mówiąc w tym duchu o wzorcach prawdziwego powołania najpierw wzywa kapłanów do przypomnienia sobie własnych myśli, intencji, zamiarów i marzeń, z czasu kiedy rodziło się ich powołanie. Wzywa  do refleksji nad znakiem czasu jakim są współczesne kryzysy, także kryzysy wiary i powołania. Wzywa do ofiarnej i wytrwałej modlitwy. Kapłani winni odpowiedzieć sobie na ile są wierni duchowi ewangelii, zwłaszcza w stylu  swojego życia i pracy, na ile są  oddani w służbie Bogu i ludziom. Wielu wpatruje się bowiem w księdza, chcąc w nim odnaleźć gorliwego kapłana, żyjącego pobożnie i godnie pomiędzy ludźmi, uczącego oddawania chwały Panu Bogu. Jakimi są głosicielami słowa Bożego, jakimi szafarzami sakramentów, przewodnikami wspólnot? Patrząc na prawdziwych a nie jedynie serialowych kapłanów wierni powinni odnaleźć prawdę. Nic nie zastąpi ducha ewangelii.  Nie ma bowiem, mówił Pasterz mocniejszego świadectwa  jak postawa człowieka, który niesie w sobie ewangeliczne światło, pokój, radość, prostotę i dobroć.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.