Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia i informacje

Oświadczenie OŁ KSD w sprawie krzyża w Polskim Radiu - "Radio Łódź" S.A.

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy, Oddział w Łodzi, stanowczo protestuje przeciwko decyzji Dariusza Szewczyka, występującemu jako Prezes Radia Łódź S.A., dotyczącej zdjęcia krzyża i tablicy informacyjnej NSZZ „Solidarność” Radia Łódź, wiszących od blisko dwudziestu lat na ścianie głównej klatki schodowej w rozgłośni i przeniesienia krzyża wraz z tablicą na zaplecze, do tzw. łącznika wiodącego do budynku gospodarczego.
Szczególnie bulwersujący jest akapit z pisma p. Dariusza Szewczyka adresowanego do Przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Radiu Łódź Andrzeja Szymańskiego z dn. 17 listopada 2009 r., iż „umieścił na ścianie klatki schodowej krzyż – symbol religii chrześcijańskiej (katolickiej) bez uzgodnienia z Zarządem Spółki”.  Przez dwadzieścia lat żaden Zarząd publicznej rozgłośni w Łodzi nie uzurpował sobie prawa do cenzurowania treści i symboli umieszczanych na tablicy informacyjnej niezależnego, wolnego związku zawodowego, będącej własnością członków legalnie działającej w Polsce organizacji.

Z rosnącym niepokojem i zdumieniem obserwujemy rozpętaną od kilku tygodni nagonkę przeciwko umieszczaniu w krajach chrześcijańskiej Europy krzyża w miejscach publicznych.
Stanowczo protestujemy przeciwko wpisującej się w kontekst „walki z krzyżem” decyzji, prowadzonej na terenie instytucji utrzymywanej z funduszy publicznych. Zwracamy też uwagę, że Pan Dariusz Szewczyk jest członkiem Międzynarodowego Zakonu Rycerskiego św. Jerzego, którego statutowym celem jest rozkrzewianie wiary.(sic!)

W imieniu Oddziału Łódzkiego KSD
Zarząd
Zygmunt Chabowski
Małgorzata Warzecha               
Tomasz Bieszczad
Krzysztof Nagrodzki


Łódź, 18 listopada 2009 r.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.