Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia i informacje

Red. Tomasz Bieszczad do Redaktora Wprost

Stanisław Janecki - Redaktor naczelny

Szanowny Panie Redaktorze,

Z uczuciem niesmaku i rozczarowania przeczytałem felieton Waszego korespondenta w Pradze, Jozefa Trzeszniaka, pt. „Czeska droga krzyżowa Benedykta XVI” („WPROST” nr 42 s. 94).

Osobiste relacje J. Trzeszniaka z Kościołem w ogóle mnie nie Interesują. Nie oczekuję od „WPROST” tego typu niedyskrecji. Chciałbym przeczytać obiektywną relację o wizycie papieża w Republice Czeskiej. Profesjonalny dziennikarz, nawet obciążony słynnym „czeskim antyklerykalizmem”, potrafiłby odseparować narrację od własnych poglądów i emocji. Trzeszniak tego nie potrafi. Daje upust uprzedzeniom. Nie może się powstrzymać przed prymitywnymi żartami i słabo tylko maskowanymi ciosami.

Czeskiemu korespondentowi polskiego pisma nie mieści się w głowie, że Polacy wcale nie muszą w ten sam prymitywny sposób, co on, postrzegać instytucji Papiestwa. Jeśli odmawia on papieżowi swojej bezstronności jako głowie Kościoła, to przynajmniej mógłby się zdobyć na odrobinę szacunku dla głowy państwa i wybitnego intelektualisty. Myślę, że w kategorii rcenzowania katolicyzmu J. Trzeszniak mógłby aspirować nawet do współpracy z "Faktami i Mitami". 

Bardzo cenię uczciwe i odważne opinie Pana Redaktora wyrażane na łamach „WPROST” i w innych mediach, często idące pod prąd poprawności politycznej i przeciwstawiające się medialnym oraz politycznym manipulacjom. Felieton czeskiego Czereśniaka na tle Pańskiej linii pisma wydaje się dziennikarskim wybrykiem – tendencyjnym i politycznie poprawnym aż do bólu.

Łączę wyrazy należnego szacunku –

Tomasz Bieszczad, publicysta, animator kultury,

członek Rady Etyki Mediów,

członek Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy – Łódź

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Myslę, że red. Bieszczad wyraził opinię i oburzenie całego naszego środowiska. Dziękujemy Ci Tomku.

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.