Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia i informacje

Oświadczenie Oddziału Łódzkiego Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy w obronie Joanny Najfeld


 

Jako dziennikarze i obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, pragniemy wyrazić swoją solidarność z postawą pani Joanny Najfeld - publicystki i działaczki pro life.
W wypowiedzi dla TVN24 zwróciła ona uwagę na zjawisko ważne, z punktu widzenia troski o moralność i zdrowie młodego pokolenia.

W świetle badań socjologicznych nie ulega wątpliwości, że wczesna i natrętna inicjacja seksualna prowadzi do zwielokrotnienia liczby niechcianych ciąż, co potem przekłada się na ogromne zyski proaborcyjnego lobby - w tym także na korzyści feministycznych promotorek aborcji. Joanna Najfeld w trakcie telewizyjnej dyskusji została w bezceremonialny sposób zaatakowana przez europosłankę Joannę Senyszyn, następnie otrzymała serię znieważających listów i maili, zaś w lipcu Wanda Nowicka, aktywistka proaborcyjna, założyła przeciw Joannie sprawę karną w sądzie. Za to, że ośmieliła się nazwać rzeczy po imieniu.
Przebieg procesu przybliży nas do odpowiedzi na pytanie: Czy nadal żyjemy w demokratycznym kraju, w którym idea wolności słowa przeznaczona jest dla wszystkich? Czy też ideologiczne ograniczenia będą odtąd zamykać usta tym, którzy ośmielają się brać w obronę najsłabszych i mówić prawdę o wartości ludzkiego życia...


Zarząd OŁ KSD:
Zygmunt Chabowski (przewodniczący), Małgorzata Warzecha (wiceprzewodnicząca), Krzysztof Nagrodzki (sekretarz), Tomasz Bieszczad (skarbnik).
Łódź, 1 sierpnia 2009 r.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.