Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia i informacje

Oświadczenie Oddziału Łódzkiego Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy w sprawie wyroku przeciwko „Gościowi Niedzielnemu”

Skazanie księdza Gancarczyka przez katowicki sąd i uzasadnienie wyroku budzi naszą najwyższą obawę – co do wolności wypowiedzi w Polsce. Ksiądz redaktor skazany został za poglądy, które – w świetle obowiązującego w Polsce prawa – nie są zakazane. Wyrok przeciw niemu wydaje się być precedensowym przejawem groźnej inwersji: Odwróceniem porządku moralnego, prawnego i logicznego. Ksiądz, który nazywa rzecz po imieniu (aborcja = zabójstwo dziecka), zostaje uznany za winnego, tylko dlatego, że jego pra-sowa wypowiedź jest sprzeczna z poprawnościową politycznie opinią wyrokujących i wpływowych kręgów opiniotwórczych. Jednocześnie powinniśmy wyrazić obawę o przyszłość córki Alicji Tysiąc. Ci, którzy z taką troską pochylają się nad matką, nie raczą poświęcić uwagi córce (została ona potraktowana jak złamana kończyna, za którą należy się odszkodowanie z ubezpieczalni). Kiedy za kilka lat pozna i zrozumie okoliczności związane ze swoim przyjściem na świat, czy znajdzie przy sobie kogoś życzliwego, kto pomoże jej przetrwać szok? Co powie jej wtedy matka?
Polska opinia publiczna została poddana brutalnemu testowi. Pytanie brzmi: Czy zgodzimy się na to, żeby nad naszym wymiarem sprawiedliwości zawisł złowrogi cień eugeniki i moralnej inwersji...?

W imieniu OŁ KSD- Zarząd:
Zygmunt Chabowski, Małgorzata Warzecha, Tomasz Bieszczad, Krzysztof Nagrodzki

Copyright © 2017. All Rights Reserved.