Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

I Konferencja KSD

Ks. Kazimierz Kurek i red. Janusz Janyst

Dziennikarz w realiach codzienności


Prowadzący panel:

ks. Kazimierz KUREK SDB,

red. Janusz JANYST.


Uczestnicy:

red. Ewa Polak-Pałkiewicz
- medioznawca, pisarka. Stała publicystka tygodnika „Niedziela". Publikacje: Arcana, Christianitas, List do Pani. W latach 1986-1995 redaktor „Powściągliwości i Pracy", pisma ojców michalitów. Członek Rady Programowej TVP w latach 1998-2002. W latach 2002-2006 członek Rady Programowej Polskiego Radia SA.

red. Jan Engelgard
- były działacz PAX, publicysta czasopism z kręgu „Słowa Powszechnego", od wielu lat redaktor naczelny tygodnika „Myśl Pol-ska", założonego w 1941 r. w Londynie. Pracownik Muzeum Niepodległości w Warszawie, były wiceprezes Stronnictwa Narodowo-Demokratycznego, autor książki o Romanie Dmowskim oraz wielu opracowań.

dr hab. Andrzej Janusz Zybertowicz, prof. Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
- socjolog. Zajmuje się socjologią wiedzy i zakulisowymi wymiarami życia społecznego, zwłaszcza wpływem tajnych służb na polską transformację ustrojową. W latach 1998-2006 był dyrektorem Instytutu Socjologii UMK. Był też członkiem Komitetu Naukoznawstwa PAN (www.bezpieczenstwo.umk.pl). Opublikował m.in. Przemoc i poznanie: studium z nie-klasycznej socjologii wiedzy (Toruń: UMK 1995); Privatizing the Police-State: The Case of Poland. Twórca i kierownik Podyplomowego Studium Socjologii Bezpieczeństwa Wewnętrznego przy Instytucie Socjologii UMK Case of Poland (London: Macmillan i New York: St. Martin's Press 2000; wraz z Marią Łoś z University of Ottawa). Od lipca 2007 r. był głównym doradca premiera Jarosława Kaczyńskiego ds. bezpieczeństwa państwa.

red. dr inż. Antoni Zięba
- inżynier budownictwa. Pracownik dydaktyczny Politechniki Kra-kowskiej (od 1971 r.). Wydawca, publicysta, obrońca życia, redaktor: Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło", Tygodnika „Droga", miesięcznika „Wychowawca" i periodyku „Służba Życiu". Współorganizator Narodowych Marszy w Obronie Życia. Laureat Nagrody Fundacji Jana Pawła II za działalność prolife, medalu Senatu RP, medalu Komisji Edukacji Narodowej. Wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

red. Lech Jęczmyk
- eseista, redaktor i tłumacz - m.in. P.K. Dicka, J. Hellera, K. Vonneguta, U. Le Guina. Redaktor serii książkowych i antologii science fiction. Do 1969 r. członek kadry narodowej judo. Działał w podziemnej Polskiej Partii Niepodległościowej i w Ruchu dla Rzeczypospolitej. Publikował m.in. w „Fantastyce„ (1990-1992 redaktor naczelny) i „Frondzie„. Ostatnio wydał zbiór esejów Nowe Średniowiecze.

red. Krzysztof Wyszkowski
- działacz opozycji antykomunistycznej w PRL, więziony lub internowany już w latach siedemdziesiątych, współpracownik KOR, współzałożyciel Wolnych Związków Zawodowych na Wybrzeżu, uczestnik strajku w Stoczni Gdańskiej w 1980 r. Od 1981 r. redaktor tygodnika „Solidarność", krytyk porozumień Okrągłego Stołu, doradca premierów Jana Krzysztofa Bieleckiego i Jana Olszewskiego, znany z wytoczenia zarzutów wobec Lecha Wałęsy.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.