Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

RED. ZYGMUNT CHABOWSKI

SŁOWO POWITANIA

Szanowni Państwo, witam wszystkich z wielką estymą, szacunkiem i cieszę się, że znowu spotykamy się w tak licznym gronie - spotykamy się już po raz czwarty. Tym razem tematem wiodącym naszej konferencji jest manipulacja. „Manipulacja, jako kłamstwo zorganizowane” - taki jest motyw przewodni naszej konferencji.

Czym jest manipulacja? To termin, który wbrew pozorom, nie pojawił się w ostatnich latach. Początkowo miał nawet pozytywną konotację a kojarzony był z podstępem, manewrem wojskowym. I dopiero od kilkuset lat pojawiły się negatywne skojarzenia.

O wielorakich aspektach manipulacji będą mówili nasi znakomici goście. Pozwoli to nam uzmysłowić skalę presji, jaka jest wywierana na naszą świadomość, intelekt. Wiedza o metodach i środkach manipulowania ludźmi pozwoli nam, mam taką nadzieję, uniknąć niebezpieczeństw postępowania zgodnie z zaleceniami dysponentów politycznych i finansowych kierowanymi do mediów. To spotkanie służy temu celowi.

Pozwólcie Państwo, że w imieniu nas wszystkich powitam głównego patrona naszych spotkań – Metropolitę łódzkiego - ks. arcybiskupa Władysława Ziółka. Wśród nas jest ojciec chrzestny naszych wszystkich (czterech już) medialnych spotkań – ks. biskup Adam Lepa. Witam serdecznie gospodarza miejsca – prorektora Wyższego Seminarium Duchownego – ks. Dariusza Kucharskiego. Z prawdziwą przyjemnością witam wiceprezydenta miasta Łodzi, który reprezentuje głównego sponsora finansowego naszych spotkań – pana prezydenta Łukasza Magina. Witam naszego kolegę z Zarządu Głównego KSD – ks. Kazimierza Kurka.

Drodzy Państwo, nie będę ukrywał, jestem szczęśliwy, że Państwo tu jesteście. W imieniu Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy w Łodzi witam wszystkich serdecznie. Konferencja nasza jest rozpoczęta.

Jako pierwszego poproszę o zabranie głosu ks. arcybiskupa Władysława Ziółka.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.