Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Piotr Lisiewicz-Etyka dziennikarska

Dziwny twór o nazwie „etyka dziennikarska” de facto zakończył swój żywot w 2010 r. Okazało się, że zasady, jakie obowiązują wśród polskich dziennikarzy, są nic niewarte, skoro pozwalają zrezygnować z dochodzenia prawdy o śmierci prezydenta. A nawet dają przyzwolenie na urządzanie nagonki na tych, którzy wbrew środowisku to robią.

W praktyce w myśl owej etyki wątpliwe moralnie było spotykanie się z politykiem na urodzinach, ale tuszowanie zbrodni było postawą zasługującą na nagrody. To się nie wzięło znikąd, wcześniej pisano wiele o tym, jak nieetyczne jest ujawnianie przeszłości komunistycznych agentów. Wszystko to przypomniało mi się, gdy po urodzinach u Roberta Mazurka w roli speca od etyki wystąpił Donald Tusk, apelując o to, by dziennikarze i politycy nie przekraczali granic w kontaktach i nie wykraczali poza swoje społeczne role. Tak, Tusk w czasach etyki dziennikarskiej czuł się jak ryba w wodzie. I dobrze, że jej już nie ma. Postawa dziennikarzy powinna być oceniana w myśl tej samej etyki co szarych obywateli, a więc takich kryteriów, jak prawda czy patriotyzm. Niestety, mocno ograniczy to możliwość brylowania zarówno Tuskowi, jak i dziennikarskiej „warszawce”.

Piotr Lisiewicz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.