Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Unia wspiera Mariusza Kamińskiego

Potrzeba przedłużenia stanu wyjątkowego na terenach przygranicznych z Białorusią jest oczywistą oczywistością. Napięcie, jakie buduje reżim Łukaszenki, próbując destabilizować tę granicę i sytuację w Unii Europejskiej, wymaga stanowczych reakcji, zwłaszcza gdy białoruski satrapa ma wsparcie nie tylko Kremla, lecz także w związanych z opozycją polskich elitach.

Prowokacje, które nam jeszcze szykuje, będą skuteczne właśnie dzięki wsparciu tych „pożytecznych idiotów” lub też V kolumny. Można na to popatrzyć optymistyczniej – w ten sposób pokazują się zasoby Kremla w polskich mediach, w polskim Sejmie i w polskiej nauce. Warto to uważnie obserwować i konotować. Dobrze, że rząd w swoich działaniach cieszy się poparciem Polaków, ale też europejskiej klasy politycznej. Wypowiedzi unijnych komisarzy i przywódców większości państw UE jednoznacznie wspierają stanowcze działania podjęte w ochronie polskiej granicy, która zarazem jest zewnętrzną granicą Unii. Na agresję i prowokacje Łukaszenki trzeba odpowiadać zdecydowanie – płyną głosy z Zachodu. Tam każdy rozumie, że ofiary na granicy białoruskiej obciążają jego reżim i powinny być też powodem do kolejnych wymierzonych w niego zdecydowanych działań.
 
Joanna Lichocka

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.