Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Łódź: 10. rocznica Sakry Biskupiej Metropolity Łódzkiego

W liturgiczne wspomnienie św. Wacława ks. abp Grzegorz Ryś obchodził 10. rocznicę Sakry Biskupiej.

- Data tej sakry była wybrana przez Kardynała Stanisława dla oczywistego powodu, że też w uroczystość świętego Wacława, ale w roku 1958 sakrę otrzymał Ksiądz Karol Wojtyła - zapraszał do wspólnej modlitwy w Katedrze Łódzkiej Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś.

W homilii Pasterz Łódzki mówił o podążaniu Pana Jezusa ku krzyżowi, z którym szli także apostołowie. Wędrowali z Nim z pełną świadomością, ale podczas drogi pokazali, że są w nich postawy pełne niezgody z Jego decyzjami. Ksiądz Arcybiskup zwrócił uwagę, że w przeczytanej Ewangelii w części rękopisów są jeszcze dwa zdania o tym, że Jezus mówi, iż apostołowie nie wiedzą, jakiego są ducha, a następnie, że Syn Człowieczy przyszedł, aby zbawić dusze. - To zdanie: nie wiecie jakiego ducha jesteście, to jest zdanie, które dzisiaj we mnie pracuje. To jest zdanie, w którym Pan czyta moje życie. Ważne jest, żeby w tym dniu zobaczyć siebie w tych wszystkich miejscach, gdzie moje myślenie nie jest myśleniem Jezusowym, gdzie moje decyzje nie są spójne z Jego, moje reakcje nie są spójne z jego reakcjami. Wybieramy się z Nim w drogę, wychodzimy i z całą świadomością wchodzimy w służbę Jemu, w drogę ku krzyżowi, tak, ale potem wychodzą z nas postawy, które są jakby z innego ducha zupełnie - tłumaczył Metropolita Łódzki, podkreślając, że tak często na tej drodze z Panem podobają nam się całkowicie inne rzeczy.

Przed błogosławieństwem po uroczystym odśpiewaniu Te Deum Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski w imieniu duchowieństwa złożył życzenia Księdzu Arcybiskupowi. Po Mszy Świętej mogli je osobiście złożyć także wierni.

28 września 2011 roku ówczesny rektor WSD w Krakowie ks. Grzegorz Ryś został konsekrowany na biskupa Kościoła przez kard. Stanisława Dziwisza. Mottem posługi pasterskiej stały się słowa: Virtus in infirmitate - moc w słabości.

Julia Saganiak

za:lodz.niedziela.pl/artykul/72607/Lodz-10-rocznica-Sakry-Biskupiej

Copyright © 2017. All Rights Reserved.