Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Wicepremier Gliński: nie ma zgody na zakłamywanie historii i stawianie Polski w gronie współsprawców Holocaustu

– Pamiętamy, kto był sprawcą, a kto nie. Jesteśmy tutaj obecnie po to, żeby o tym jasno mówić. Nie ma zgody na zakłamywanie historii i stawianie Polski w gronie współsprawców – powiedział we wtorek na Międzynarodowym Forum Pamięci o Holokauście i Zwalczania Antysemityzmu w szwedzkim Malmoe wicepremier Piotr Gliński.

W środę Piotr Gliński będzie przemawiał podczas jednej z sesji na temat wdrażania strategii i planów działania w walce z antysemityzmem oraz zapewnienia bezpieczeństwa osobom należącym do mniejszości dotkniętych antysemityzmem oraz innymi formami rasizmu i nietolerancji.

– My nie musimy, tak jak tutaj się oczekuje od uczestników, zobowiązywać się do czegokolwiek. (…) Inne kraje, faktycznie, muszą się zobowiązywać, bo do tej pory bardzo wiele krajów w niedostatecznym stopniu chyba, mimo warstwy słownej bardzo bogatej, w faktach nie potwierdzały tych różnego typu deklaracji – powiedział w przededniu Forum.

Dodał, że w Szwecji, gdzie odbywa się Międzynarodowe Forum Pamięci o Holokauście i Zwalczania Antysemityzmu dopiero w przyszłym roku zostanie zbudowane Muzeum Holokaustu. – Podobnie, jak rząd austriacki, z którym od wielu lat prowadzimy rozmowy na temat właściwego upamiętnienia ofiar obozu w Gusen. To idzie w dobrym kierunku, ale spójrzmy, ile lat po wojnie – podkreślił wicepremier.

Odnosząc się do faktu, że forum będzie poświęcone również współczesnym problemom zwalczania antysemityzmu, zwrócił uwagę, że „tu też statystyki wskazują wyraźnie, że w Polsce jest mniej tych incydentów antysemickich”. – Oczywiście niedobrze, że w ogóle się spotykamy z takimi zjawiskami – zaznaczył.

Organizatorzy Forum spodziewają się na forum ok. 44 przedstawicieli państw, głównie ambasadorów oraz ministrów.

za:pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.