Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Koniec z aborcją

Grupy pro-life na Florydzie gorliwie modliły się o zakończenie zabijania nienarodzonych dzieci w ich stanie oraz oferowały wsparcie kobietom rozważającym tzw. aborcję. Teraz cieszą się wiadomością o zamknięciu ośrodka z 45-letnią historią.

Community Pregnancy Clinic (CPCI) z Naples podała informację o zamknięciu placówki w Port Charlotte na Florydzie, prowadzonej przez dr. Ali Azimę. Strona internetowa praktyki medycznej dr. Ali Azimy (Southwest Florida Women’s Clinic, Inc.) podaje, że zamyka się „z powodu protestów”. Lokalni pro-liferzy podkreślają, jak ważne jest, aby ośrodki aborcyjne były poddawane kontroli. CPCI przypisuje zarówno personelowi i wolontariuszom, jak również posłudze i modlitwom działaczy, zakończenie praktyki aborcyjnej przez dr. Ali Azimę. – Widzieliśmy wiele kobiet, które zrezygnowały z umówionej aborcji i zamiast tego przyszły do naszej kliniki, gdzie na miejscu otrzymały bezpłatne badanie ultrasonograficzne – podała Community Pregnancy Clinic. Klinika pomocy ciężarnym poprosiła swoich odbiorców o przyłączenie się do modlitwy „o Boże Miłosierdzie dla dr. Ali Azimy i o łaskę jego nawrócenia”. Istniały skargi, w których twierdzono, że dr Ali Azima stanowił poważne zagrożenie dla kobiet, które przychodziły do niego na tzw. aborcje. Departament zdrowia na Florydzie wszczął własne dochodzenie w sprawie praktyk aborcjonisty, a wkrótce potem zamknięto jego ośrodek aborcyjny, jak podaje The Daily Wire. – Gdyby firma dr. Ali Azima prowadziła jakąkolwiek inną działalność, można być pewnym, że byłyby podjęte szybkie działania w celu ochrony społeczeństwa.

Fakt, że po tylu sprawdzonych skargach i naruszeniach nadal funkcjonowała, jest zdumiewający – podkreślił Matt Heffron, starszy prawnik w Thomas More Society, który zaoferował pomoc prawną przy składaniu skarg przeciwko aborcjoniście.

za:naszdziennik.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.