Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Projekt „Stop LGBT” wchodzi do Sejmu. Projektodawcy: Postulaty tych marszów są niezgodne z Konstytucją

Już na najbliższym posiedzeniu Sejmu posłowie zajmą się pierwszym czytaniem obywatelskiego projektu ustawy „Stop LGBT”. Projekt ten reprezentowany przez Fundację Życie i Rodzina ma na celu dokonanie zmian regulacji dotyczących problematyki zgromadzeń publicznych.

Uzasadnienie inicjatywy ustawodawczej złoży  na posiedzeniu w Sejmu w dniach 28-29 października członek zarządu Fundacji - Krzysztof Kasprzak, a do jego zastępstwa wyznaczona została Kaja Godek.

Postulaty afirmowane podczas tzw. marszów LGBT „są niezgodne z art. 18 Konstytucji RP, a ich realizacja stoi w całkowitej sprzeczności z normami etycznymi przyjętymi powszechnie w Polsce i wyznawanymi przez większość obywateli” – uważają projektodawcy.

„Na tzw. paradach równości postuluje się wprowadzenie małżeństw jednopłciowych, możliwość adopcji dzieci przez homoseksualistów, legalizację aborcji, ułatwienia w procesie tzw. zmiany płci. Dochodzi również do wyszydzania symboli i wartości chrześcijańskich, oraz instrumentalnego wykorzystywania polskich symboli narodowych. Uczestnicy zgromadzeń częstokroć zachowują się w ich trakcie w sposób naruszający moralność publiczną” – czytamy na stronie Fundacji.

Ustawa „Stop LGBT” ma być w zamyśle projektodawców „sposobem na przeciwstawienie się działaniom lobby LGBT, powstrzymanie ekspansji homopropagandy w przestrzeni publicznej oraz wzmocnienie ochrony dzieci i rodziny”. Inicjatywę tę poparło łącznie aż 140 tys. Polaków w całym kraju. „Obywatele mają dość waszej bezkarności” – podsumowała w mediach społecznościowych Kaja Godek.

„Mimo, że mi się to nie podoba, to zwolennicy różnych poglądów, wszystkich poglądów, mają zapisane w konstytucji prawa: wolność zgromadzeń, wolność słowa i oni z tych wolności mogą korzystać” – uważa poznański poseł  PiS Bartłomiej Wróblewski. I dodaje: „Jeśli chcemy utrzymać wolności konstytucyjne i wolną debatę, to musimy przyjąć, że osoby, które mają inny punkt widzenia muszą mieć możliwość wyrażenia swoich poglądów. Ale powinny to robić w sposób kulturalny, w sposób nieobraźliwy dla innych”.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.