Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Zwolnienie za sprzeciw sumienia niezgodne z prawem. Pielęgniarka wygrała w sądzie

Sąd w Illinois orzekł na korzyść Sandry Rojas, pielęgniarki, która została zwolniona za sprzeciw sumienia. Kobieta nie chciała kierować kobiet do placówek aborcyjnych ani pomagać w dostępie do środków wczesnoporonnych i antykoncepcyjnych.

Jak stwierdził sąd, zwolnienie jej było niezgodne z prawem.

Sandra Rojas pracowała jako pielęgniarka przez 18 lat, zanim w 2015 r. wprowadzono nowy wymóg, który zmuszał pielęgniarki do kierowania kobiet do placówek aborcyjnych, pomagania kobietom w uzyskaniu leków wywołujących aborcję oraz w dostępie do środków antykoncepcyjnych. Kobieta, która jest katoliczką, nie zgadzała się na to, za co została zwolniona z pracy.

Sąd stwierdził, że „Departament Zdrowia mógł rozsądnie uwzględnić zastrzeżenia Rojas bez usunięcia jej z pracy”. Doszło więc do dyskryminacji kobiety ze względu na jej poglądy i sprzeciw sumienia.

Zgodnie z ustawą o prawie do sprzeciwu sumienia, Rojas miała prawo zachować swoje stanowisko i swoje wartości pro-life. Decyzja o jej zwolnieniu nie spełniała więc wymogów określonych przez prawo stanowe.

Sandrę Rojas reprezentował główny obrońca Noel Sterett wraz z adwokatami z Alliance Defending Freedom (ADF), chrześcijańskiej organizacji non-profit, której celem jest ochrona wolności religijnej i świętości życia.

„Żaden Amerykanin nie powinien być zmuszany do kierowania kobiet do aborcji lub pomagania pacjentom w dostępie do środków poronnych – a zwłaszcza pracownicy medyczni, którzy wstąpili do zawodu, aby podążać za swoją wiarą i ratować życie, a nie je odbierać” – powiedział Sterett.

„Orzeczenie sądu jest wygraną dla wszystkich pracowników służby zdrowia w całym stanie Illinois. Pracownicy służby zdrowia nie powinni być zobowiązani do naruszania sumienia, aby zachować pracę” – dodał.

za:opoka.news

Copyright © 2017. All Rights Reserved.