Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Jan Gać-Ameryka. Ziemia kolorowych pustyń

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy,

z radością pragnę poinformować o ukazaniu się drukiem mojej nowej książki pt. „Ameryka. Ziemia kolorowych pustyń”.
Podczas kilku podróży na Południowy-Zachód Stanów Zjednoczonych, podejmowanych na przestrzeni kilku lat,  miałem możliwość bliższego zapoznania się z jednym z najbardziej spektakularnych krajobrazowo obszarów naszego globu. Bo moja pierwsza podróż na Zachód Ameryki miała na celu zapoznanie się głównie z osobliwościami przyrodniczymi.
Na miejscu okazało się, że znajduje się tam - na obszarze obecnych stanów Kolorado, Utah, Arizony i Nowego Meksyku – wprost niewyobrażalne  bogactwo zabytków archeologicznych prekolumbijskich Indian. I to one stały się obiektem mojej fascynacji i okazją do ich poznawania podczas kolejnych podróży.
Stany Zjednoczone to ogromny kraj, posiadający w swoich granicach zabytki wielkich kultur sprzed kilkunastu wieków!

Kulturowe osiągnięcia ludu Anasazi plasuję na poziomie osiągnięć cywilizacyjnych ludów z Meksyku Centralnego i z Peru. I również o tym jest ta książka (dwudziesta trzecia w moim pisarskim dorobku).

Jan Gać, Ameryka. Ziemia kolorowych pustyń,
Wydawnictwo Bernardinum, Pelplin 2021, s. 288, ilustracje barwne autora: 107.

 


październik 2021


***
Kolejna książka naszego znakomitego Kolegi z Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.
Gratulujemy Janku!
Szczęść Boże w kolejnych odkryciach i przekazach!

Zachęcamy gorąco do nabywania tej pasjonującej książki!
kn

zob. też: jangac.www.com.pl
 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.