Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Przemysław Żurawski vel Grajewski-Nasze granice to nasza wyłączna kompetencja

W obliczu kryzysu na granicy z Białorusią opozycja krytykuje brak wezwania na pomoc Frontexu. To nieporozumienie. Polska ma ok. 15 tys. funkcjonariuszy Straży Granicznej. Frontex – 2 tys., w tym gros to urzędnicy. Funkcjonariuszy „liniowych” jest kilkuset, w tym 67 z Polski.

Większość z nich już służy na południowej flance UE. Obecność kilkunastu czy kilkudziesięciu z nich na polskiej granicy wschodniej nie miałaby znaczenia operacyjnego. Dyplomatyczny nacisk UE na Białoruś i Rosję oraz na państwa, których linie lotnicze współdziałały z Łukaszenką w przemycie ludzi na wschodnie granice UE, jest jednakże bardzo pożądany, podobnie jak pomoc materialna. Warunki tego wsparcia – jego wymiar polityczny – muszą być jednak skrupulatnie doprecyzowane, tak by wykluczyć otwarcie w ten sposób „rozpychającym się” kompetencyjnie instytucjom UE drogi do uzurpowania sobie kontroli nad polityką imigracyjną i azylową państw członkowskich, dotychczas zgodnie z traktatami pozostającą ich wyłączną kompetencją. Mamy aż nadto sygnałów politycznej woli mainstreamu UE na ugodę z Rosją. Jej ceną nie może być „kompromis w sprawie kontroli polskich granic”.

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.