Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Trzeba skuteczniej ścigać szpiegów!

Agresja Białorusi wobec naszego kraju uświadamia, że dawno należało znowelizować art. 130 Kodeksu karnego, opisujący przestępstwo szpiegostwa. Dotychczasowe jego brzmienie jest przestarzałe i nie przystaje do obecnych działań obcych wywiadów w wojnie hybrydowej.

Nowe przepisy powinny karać osoby wykorzystywane do siania dezinformacji i antypolskiej propagandy. Zgodnie z obecnym zapisem tzw. agenci wpływu pozostają bezkarni, a kontrwywiad Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służba Kontrwywiadu Wojskowego mają związane ręce. W efekcie białorusko-rosyjski przekaz ma coraz większy zasięg, a niektóre osoby go kolportujące zyskują miano „antysystemowców”, powiększając grono fanów. Dlatego tak ważne jest nie tylko uaktualnienie tego jakże istotnego dla ochrony bezpieczeństwa państwa przepisu, lecz także zdecydowane zwiększenie wymiaru kar za przestępstwo szpiegostwa.Nowe przepisy powinny karać osoby wykorzystywane do siania dezinformacji i antypolskiej propagandy. Zgodnie z obecnym zapisem tzw. agenci wpływu pozostają bezkarni, a kontrwywiad Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służba Kontrwywiadu Wojskowego mają związane ręce. W efekcie białorusko-rosyjski przekaz ma coraz większy zasięg, a niektóre osoby go kolportujące zyskują miano „antysystemowców”, powiększając grono fanów. Dlatego tak ważne jest nie tylko uaktualnienie tego jakże istotnego dla ochrony bezpieczeństwa państwa przepisu, lecz także zdecydowane zwiększenie wymiaru kar za przestępstwo szpiegostwa.

Piotr Nisztor

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.