Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Piotr Nisztor-Zaostrzyć prawo drogowe

Wyrok skazujący Krystiana O. za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym powinien być powodem nowelizacji prawa. Mimo surowości kary – 7 lat i 10 miesięcy więzienia – w takich przypadkach sprawca powinien być karany jak morderca. Zresztą właśnie zarzut zabójstwa

sformułowała wobec O. prokuratura.

Na podstawie obecnie funkcjonujących przepisów trudno jest jednak obronić takie oskarżenie w sądzie. Dlatego tak ważna jest zmiana przepisów w tym zakresie. Śmiertelne potrącenie pieszego na pasach powinno być uznane za zabójstwo. Tym bardziej w takich okolicznościach, w jakich doszło do tragicznego zdarzenia przy ul. Sokratesa w Warszawie. Krystian O. przekroczył prędkość o 84 km/h, jadąc 134 km/h, zabijając na pasach ojca, który w ostatniej chwili uratował przed śmiercią swoją żonę i dziecko w wózku. Dla morderców za kółkiem nie powinno być taryfy ulgowej.

Piotr Nisztor

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.