Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Absolutny SKANDAL! KE chce walczyć z Bożym Narodzeniem w przestrzeni publicznej

Włos na głowie się – dosłownie - jeży po tym, do jakich zapisów Komisji Europejskiej dotarł redakcja włoskiego „Il Giornale”. Oto bowiem się okazuje, że jeden z dokumentów Komisji Europejskiej wskazuje – dosłownie – na walkę z obecnością tradycji Bożego Narodzenia w przestrzeni publicznej.

Ten skandaliczny dokument zawiera nawet zapisy walki z imionami, które kojarzą się z chrześcijaństwem.

Ten nowy wewnętrzny dokument KE, o którym mowa nosi nazwę "Union Of Equality" i zawiera on kryteria, jakie powinni przyjmować pracownicy Komisji Europejskiej w komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej, aby nikogo nie "dyskryminować".

„Musimy zawsze oferować wszechstronną komunikację, zapewniając w ten sposób, że każdy jest doceniany we wszystkich naszych materiałach, bez względu na płeć, rasę lub pochodzenie etniczne, religię lub wyznanie, niepełnosprawność, wiek lub orientację seksualną” – pisze w przedmowie Komisarz ds. Równości Helena Dalli.

Co szczególnie bulwersujące, Komisja Europejska podkreśla konieczność unikania "uznania kogokolwiek za chrześcijanina” i próbują to tłumaczyć tym, że nie każdy mieszkaniec Unii Europejskiej obchodzi święta Bożego Narodzenia, a termin „okres świąteczny” proponuje zastąpić sformułowaniem „okres wakacyjny”.

Autorzy dokumentu posuwają się nawet do takiego absurdu, jak odradzanie używania imion chrześcijańskich.

"Dlatego zamiast »Maria i Giovanni są parą międzynarodową«, musimy powiedzieć »Malika i Giulio są parą międzynarodową«" – podaje portal Il Giornale.

Cały czas mamy w tym dokumencie – jak i w wielu innych – z walką symboliczną i przemocą symboliczną, co ma doprowadzać do uderzania w stosunki międzyludzkie już na poziomie samego języka.

KE chce na przykład zabronić używanie zwrotu „Panna lub Pani”, jak też „Panie i panowie”.

Kolejny absurd to organizowanie dyskusji z przedstawicielami tylko jednej płci, a kobiety nie mogą być pokazywane w domu.

za:www.fronda.pl

***
Dla starszych to nic nowego.
Np. moskiewska komuna i jej polskojęzyczni czynownicy też próbowali różnych chwytów ad absurdum.
Diabeł próbuje mącić w każdej głowie.
A w tych podatnych na odejście od Sensu - niestety-skutecznie.                                                         W każdej epoce.
Ale nie beznadziejnie.
Wiemy,wiemy...
My-starsi-przechodziliśmy różne próby...

Zatem: Dobrych spotkań w czas wspomnień BOŻEGO NARODZENIA!
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.