Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Akty oskarżenia dla wydawcy czasopisma, w którym publikował ks. Oko

Ksiądz prof. Manfred Hauke, wydawca czasopisma „Theologisches”, otrzymał dwa akty oskarżenia w związku z artykułem ks. prof. Dariusza Oko, opublikowanym w tym magazynie.
Działania prawne przeciwko ks. Hauke podjęła organizacja Pink Cross (Różowy Krzyż) propagująca hasła ruchu LGBT oraz ks. Wolfgang Rothe

– orędownik zbliżenia postulatów lobby LGBT i stanowiska niemieckiego episkopatu.

Zarzuty dotyczą rzekomej dyskryminacji i nawoływania do nienawiści. Ksiądz prof. Oko i ks. Johannes Stöhr zostali skazani w Niemczech na 4,8 tys. euro grzywny za publikację artykułu opisującego zjawisko tzw. lawendowej mafii, czyli działającej wśród duchowieństwa grupy przestępczej połączonej homoseksualnymi praktykami.

Instytut Ordo Iuris zaangażował się w obronę ks. prof. Oko. Wciąż można podpisywać petycję z apelem poparcia dla duchownego, dostępną na stronie bronmyksiedzaoko.pl. Petycja dotyczy również ks. Stöhra i ks. Hauke.

Ksiądz Oko został skazany przez niemiecki sąd w lipcu tego roku. Powodem było domniemane „podżeganie do nienawiści” w artykule jego autorstwa. Ksiądz Oko opisał w tekście działalność tzw. lawendowej mafii oraz sposoby wykorzystywania przez nią nieletnich i kleryków. Skazany został również ks. Johannes Stöhr – redaktor naczelny „Theologisches”. W razie braku zapłaty grzywny w wysokości 4,8 tys. euro duchownym groziło 120 dni aresztu. Ksiądz prof. Oko, przy wsparciu Instytutu Ordo Iuris, oraz ks. Stöhr, reprezentowany przez niemieckiego pełnomocnika, wystąpili na drogę procesową. Rozprawa odbędzie się w lutym 2022 r.

Teraz problemy z prawem ma również wydawca czasopisma oraz wykładowca na wydziale teologii w szwajcarskim Lugano – ks. Manfred Hauke. Organizacja Pink Cross złożyła w jego sprawie zawiadomienie, po którym skierowany został akt oskarżenia. Dotyczy on rzekomego naruszenia art. 261 szwajcarskiego kodeksu karnego, zabraniającego dyskryminacji i nawoływania do nienawiści ze względu na rasę, pochodzenie etniczne, religię lub orientację seksualną. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat trzech lub grzywna. Pink Cross domaga się również zbadania przez władze Uniwersytetu w Lugano, czy do „podżeganie do nienawiści” nie dochodzi również wobec studentów.

Drugi akt oskarżenia został skierowany na podstawie zawiadomienia złożonego przez ks. Rothe i dotyczy niemieckiego prawa karnego. W wywiadzie dla portalu katch.ch duchowny powiedział, że ma nadzieję, iż „incydent”, jakim jest publikacja naukowego artykułu, „nie pozostanie bez konsekwencji – zarówno po stronie państwowej, uniwersyteckiej, jak i kościelnej”.

za:www.tysol.pl

***

Zanika tu i ówdzie pamięć o Sodomie i Gomorze?... A może w ogóle jej nie było u niektórych?...

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.