Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Albo Polska będzie katolicka, albo nie będzie jej wcale. Czy Feliks Koneczny miał rację? [DYSKUSJA]

Czego dotyczyły koncepcje historiozoficzne Feliksa Konecznego? Co według niego wyróżniało cywilizację łacińską? Dlaczego uważał, że Polska „albo będzie katolicką, albo jej nie będzie”?
ZOBACZ naszą dyskusję online i dowiedz się.
Na ten temat rozmawiają:
▪ prof. Grzegorz Kucharczyk
▪ dr hab. Paweł Skibiński
Prowadzenie: dr Barbara Stanisławczyk-Żyła

W świecie zachodnim od wieków zderzają się różne wizje cywilizacji, wyznaczając tło dla wielu wydarzeń nie tylko historycznych, lecz także współczesnych. Jakie jest ich znaczenie dla Polski i naszych wartości kulturowych?
 Rozmawiamy o tym ramach cyklu „Polska na froncie sporów cywilizacyjnych”, który prowadzi dr Barbara Stanisławczyk-Żyła – pisarka, reportażystka i publicystka, badaczka zagadnień cywilizacyjnych.

https://vod.gazetapolska.pl/25897-albo-polska-bedzie-katolicka-albo-nie-bedzie-jej-wcale-czy-feliks-koneczny-mial-racje

Copyright © 2017. All Rights Reserved.