Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Walczyli z krzyżem, ale nic z tego! Ten symbol w przestrzeni publicznej akceptuje większość Polaków

Blisko 90 procent uczestników badania CBOS twierdzi, że nie przeszkadza im krzyż w przestrzeni publicznej. Większość badanych nie ma też nic przeciwko religijnemu charakterowi niektórych uroczystości czy lekcjom religii w szkołach. Skąd więc fala nienawiści, która tak często uderza w Kościół?

Politycy, szczególnie z lewej strony, od dawien dawna toczyli boje z... krzyżem. Zdjęcia krzyża w Sejmie 10 lat temu domagał się Janusz Palikot, ale przegrał z kretesem.

Później pomysł wracał co jakiś czas - zdejmować krzyż czy nie? Dotyczył nie tylko Sejmu (tu za zdjęciem krzyża opowiedziała się m.in. posłanki Magdalena Biejat i Joanna Senyszyn z Lewicy), ale również szkół. Tymczasem Polacy mają w tej kwestii jasne zdanie.

CBOS przekazało komunikat z badań postawy wobec obecności religii i Kościoła katolickiego w życiu publicznym. Ankietowanych pytano, czy rażą ich konkretne sytuacje, z jakimi spotykają się na co dzień.

- Gros sytuacji, o które pytaliśmy, wciąż nie razi większości badanych. Krzyże w budynkach publicznych akceptuje blisko 90 proc. respondentów. 70 proc. lub nieco więcej nie ma nic przeciwko religijnemu charakterowi przysięgi wojskowej, lekcjom religii w szkołach, święceniu przez księży miejsc i budynków użyteczności publicznej, udziałowi księży czy biskupów w obrzędach i uroczystościach państwowych – czytamy w komunikacie z badań.

To dość ważny komunikat w obliczu ataków na świątynie, profanacji i innych nikczemnych czynów. Skoro symbole religijne nie przeszkadzają większości ludzi, to nie warto z nimi walczyć!

za:niezalezna.pl

***

Smętne skutki zwodzenia objawią się tak czy inaczej....
...Chyba, że dotrze do owych.... małomyślnych, iż nie tylko z tego świata jesteśmy...

Dobrze byłoby. Wszak i lewi mają dusze. Nieśmiertelne....                                                                                                                                 
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.