Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Prawicowy publicysta ocenzurowany. Co napisał?

Twitter tymczasowo zawiesił profil konserwatywnego blogera Matta Walsha za stwierdzenie, że biologiczni mężczyźni są mężczyznami.

 Powodem ocenzurowania publicysty była seria tweetów, które dokładnie określały płeć biologiczną kilku "transgenderowych" osób publicznych i niewłaściwie odnosiły się wobec dominującego dogmatu o "tożsamości płciowej".

Co napisał Walsh?

"Największa mistrzyni Jeopardy wszech czasów jest mężczyzną" – brzmiał jeden z usuniętych tweetów. "Najlepsza pływaczka w college'u jest mężczyzną. Pierwsza kobieta, czterogwiazdkowy admirał w publicznej służbie zdrowia to mężczyzna. Mężczyźni zdominowali żeńskie licealne tory i żeński obwód MMA. Patriarchat w końcu wygrywa" – napisał Walsh.

Publicysta odnosił się do uczestniczki konkursu Jeopardy Amy Schneider, pływaczki Uniwersytetu Pensylwanii Lii Thomas i asystentki sekretarza Health & Human Services (HHS) Rachel Levine, trzech mężczyzn z dysforią płciową, którzy ostatnio cieszyli się publicznymi wyróżnieniami za osiągnięcia jako kobiety, mimo że nie byli kobietami.

 "Nie odnoszę się do pojedynczej osoby tak, jakby była dwiema osobami" – oznajmił Walsh w innym wpisie. "Wszyscy inni mogą biegać wokół brzmiąc jak maniacy, jeśli chcą, ale ja nie będę w tym uczestniczyć. Nie, dziękuję" – dodał.

"Tym właśnie jest lewicowość"

Za te posty Twitter podjął decyzję o 12-godzinnym zawieszeniu profilu publicysty. Przypuszczalnie chodzi o rzekome naruszenie "Hateful Conduct Policy" - polityki społecznościowej, zabraniającej "ukierunkowanego niewłaściwego utożsamiania się" z "osobami transpłciowymi".

– Właśnie zostałem zawieszony na Twitterze, ponieważ wskazałem, że biologiczni mężczyźni są mężczyznami" - powiedział następnie Walsh gospodarzowi Fox News Tuckerowi Carlsonowi o zaistniałej sytuacji. – I to wszystko, dla mnie, jest częścią gry. Tym właśnie jest lewicowość. Jeśli to skrytykujesz, to oni cię zamkną, bo zdają sobie sprawę, że nie są w stanie zaangażować się intelektualnie – tłumaczył.

"Żyjemy w bezprecedensowych czasach"

Po powrocie na platformę, Walsh sarkastycznie "przeprosił" za swoje przewinienie, a następnie zamieścił kolejny post.

„Najpotężniejsze platformy mediów społecznościowych na świecie zabroniły nam zwracać uwagę na to, że biologiczni mężczyźni są mężczyznami. Żaden z dystopijnych powieściopisarzy XX wieku nie przewidział czegoś tak szalonego. Naprawdę żyjemy w bezprecedensowych czasach. Na wszystkie najgorsze sposoby” – napisał Walsh.

za:dorzeczy.pl


***

To przecie już opisywał Mistrz Hans Christian Andersen w opowiastce "Nowe szaty króla".
A król, którego nowym - jakoby wspaniałym - przybraniem zachwycał się dwór był....nagi...

Tyle, że zachwyt nad grzechem może stać się bezpowrotnym biletem do... wiadomych czeluści...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.