Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Z cyklu "Sygnalista nadaje" ("Sieci" z 10-16 01 2022)

"W wieku 91 lat odszedł Jan Mayzel, aktor znany z filów "iś" i "Kingsajz", a także takich seriali, jak "Alternatywy 4" i "Klan".
Zmarłego tak oto pożegnał aktor Wiktor Zborowski:
"Uroczy kumpel. Gawędziarz. Biesiadnik. Dyndała z naszej Ochotowej Zemsty. Wielki smutek. Śpij Janeczku spokojnie. Nie doczekałeś Polski wolnej od PiS-u, może nam się uda. Musi się udać!!!  UDA SIĘ!!!" /..../

***
Hmm... Autentyczny atak.... Zbiorowy czy indywidualny?... A może mądrość...inaczej?... A może zadana rola?...  W końcu "aktor jest od grania, jak d... od..."  zauważył ongiś Kazimierz Dejmek (bez wykropkowania :-) )
kn


***
A teraz zestaw innych lewych życzeń:

"Redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik złożył w TVN24 życzenia noworoczne  Jarosławowi Kaczyńskiemu:
 
"Życzę Ci, żebyś inaczej niż Łukaszenka zareagował na okrzyk "uhodite", "odejdź". Życzę Ci, żebyś, żebyś w zdrowiu i godności odszedł i przestał udręczać Polaków idiotycznymi pomysłami twojej ekipy /.../"

Hmmm... Michnik jako reprezentant Polaków?... Wszystkich czy tylko niektórych?...
Może to i w części prawdziwe-wszak są i tacy, z których nie wyszły jeszcze stare...nawyki i... zobowiązania?...

W każdy razie to tylko wycinek z tego co komu i jak w sercu gra.
Bo przecie nie w duszy.
Oni duszy wszak-ze "świeckiej" zasady-nie mają - jeno... jeno odruchy?... "Tryndy"?...   :-(

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.