Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Prof. Czarnek: Robicie dzieciom wodę z mózgu

Sejm zajął się projektem nowelizacji ustawy oświatowej przygotowanym przez MEiN. Jednym z najważniejszych jego założeń jest wzmocnienie roli kuratorów oświaty, którzy mają dbać o to, aby w szkole nie pojawiały się treści ideologiczne.

Projekt agresywnie atakuje opozycja nazywając go „lex Czarnek”. W czasie debaty na zarzuty opozycji w mocnych słowach odpowiedział szef resortu edukacji.

Minister Przemysław Czarnek podkreślił, że nowe przepisy mają zagwarantować transparentność w szkołach i kontrolę programu zajęć realizowanych przez organizacje pozarządowe.

- „Chodzi tylko o to, żeby każda organizacja pozarządowa, którą zapraszamy do polskich szkół, najpierw przedstawiła wszystkim, co chce dzieciom pokazać, co chce dzieciom powiedzieć. Chodzi o transparentność. Jeśli pan poseł Dziambor mówił o wolności, panie pośle, no dla mnie wolność to transparentność, otwartość i właśnie o to walczymy w tej ustawie” - mówił prof. Czarnek.

Odpowiedział też posłance Lewicy Agnieszce Dziemianowicz-Bąk, która mówiła o depresji dzieci i młodzieży w Polsce.

- „Depresja, pani poseł, wszystkie programy, które realizujemy i siedemset milionów, które w tym roku przeznaczymy na dodatkowe etaty dla psychologów, dla pedagogów specjalnych, właśnie temu służą” - powiedział.

Zwrócił przy tym uwagę na przyczyny depresji.

- „Różne są tego przyczyny, ale jedna z przyczyn jest właśnie taka, że robicie najpierw dzieciom wodę z mózgu, powodujecie rozchwianie emocjonalne tych biednych dzieci w szkole, a następnie mówicie, że depresji dostają” - stwierdził.

- „Najpierw podpalacie, a później chcecie gasić pożary, nie róbcie tego, będziemy mieli dużo łatwiej walczyć rzeczywiście z poważnym problemem, któremu stawiamy czoła” - dodał.

za:www.fronda.pl

***

„Najpierw podpalacie, a później chcecie gasić pożary /.../"

- To naturalne dla słabomyślnych popędowców. Niestety.

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.