Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Wypłynęła notatka sprzed lat. Lech Kaczyński „drażnił” Rosję, a Tusk go „neutralizował”

W mediach pojawiła się notatka z czasu rządów Donalda Tuska, z której wynika, że musiał on „neutralizować” działania prezydenta Lecha Kaczyńskiego, szkodzące zdaniem obozu ówczesnego premiera RP, relacjom z putinowską Rosją.
Notatka pochodzi z moskiewskiego attachatu RP i datowana jest na 1 sierpnia 2008 roku.

Powstała ona zatem dosłownie na kilka dni przed rozpoczęciem przez Władimira Putina agresji zbrojnej na Gruzję, którą 12 sierpnia odwiedził właśnie Lech Kaczyński wygłaszając na placu w Tbilisi pamiętną przemowę o imperialnych zakusach Rosji.

W notatce czytamy, że wypowiedzi ówczesnego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego „stają się powodem poważnego rozdrażnienia Moskwy” oraz że powinny one zostać „zneutralizowane” „kontroświadczeniem” premiera Donalda Tuska, którego obóz polityczny stosuje „pozytywną retorykę” w dialogu z putinowskim reżimem.

Dokument, który poznaliśmy dzięki publikacji raportu Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego w sprawie Smoleńska 10 sierpnia 2021 roku, zamieścił w mediach społecznościowych dziennikarz TVP Info Michał Rachoń.Notatka z 1VIII2008 z moskiewskiego attachatu RP,czytamy w niej,ze dla zbliżenia rosyjsko polskiego należy „zneutralizować” wypowiedzi prezydenta Kaczyńskiego poprzez kontroświadczenia premiera Tuska i półformalne sygnały do Rosjan, że rząd nie będzie się nimi kierował.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.