Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

USA: Proaborcjoniści usiłują wywrzeć presję na sędziów Sądu Najwyższego. Bezprawne demonstracje, ewakuacja sędziego

Wściekłość proaborcjonistów wywołał ujawniony 2 maja projekt wyroku Sądu Najwyższego USA. Jeśli stanie się on prawem, będzie to oznaczać potężne podważenie tamtejszego prawa aborcyjnego. Jego zwolennicy urządzili manifestacje przed prywatnymi domami dwóch członków Sądu Najwyższego (prezesa SN Johna Robertsa oraz sędziego Bretta Kavanaugh), co zgodnie z prawem jest karalne.

Trzeci sędzia, Samuel Alito - autor projektu orzeczenia - został ewakuowany, by zapewnić bezpieczeństwo jemu samemu i jego rodzinie.

W USA obowiązuje obecnie precedens z 1973 r. (Roe przeciwko Wade), który zalegalizował aborcję na  życzenie. W majestacie tego prawa życie straciło około 64 milionów amerykańskich dzieci. Wyrok w toczącej się obecnie przed Sądem Najwyższym sprawie Dobbs przeciwko Jackson Women's Health Organization może obalić wspomniany precedens - nie w tym sensie, że wprowadzona miałaby być odtąd pełna czy szeroka prawna ochrona życia dzieci nienarodzonych, ale w tym sensie, że decyzja w sprawie dopuszczalności aborcji miałaby należeć do poszczególnych stanów. Projekt idącego w tym kierunku orzeczenia pióra sędziego Alito wyciekł do prasy i został opublikowany przez serwis Politico.

Był to początek proaborcyjnych protestów w USA. Obrońcy życia informują o aktach agresji wobec nich samych oraz wobec prowadzonych przez nich ośrodków pomocy kobietom w Oregonie i w Maryland. W Wisconsin wrzucono do ośrodka pro life koktajl Mołotowa. Nie zapalił się, więc napastnicy winny sposób wzniecili pożar. Podczas proaborcyjnej manifestacji w Los Angeles rannych zostało co najmniej dwóch policjantów. Wandale zaatakowali także kościół katolicki w Kolorado.

Według prasowych doniesień, większość, bo 5 z 9 sędziów SN USA opowiada się za wyrokiem w kształcie zaproponowanym przez sędziego Alito. Szósty (prezes Roberts) chce zając stanowisko pośrednie, a jedynie troje sędziów jest za utrzymaniem precedensu z 1973 r. Zwolennicy aborcji usiłują zmienić te proporcje, starając się wywrzeć presję na sędziów. Jednak prezes Roberts, oburzony  bezprawnym ujawnieniem wewnętrznego dokumentu, a także sędzia Clarence Thomas, zapowiedzieli, że kampania nacisków nie będzie miała znaczenia dla ostatecznego kształtu wyroku. Jego wydanie spodziewane jest w czerwcu. Proaborcyjny Guttmacher Institute szacuje, że po wydaniu przychylnego życiu wyroku SN USA, w 26 z 50 stanów USA obowiązywać będą przepisy w mniejszym czy większym zakresie chroniące życie dzieci nienarodzonych.

za:info.wiara.pl

***

Fala aborcjonistycznych ataków w USA. W ruch poszły koktajle mołotowa

Po tym, jak do opinii publicznej przedostały się informację o planowanym przez Sąd Najwyższy w USA unieważnieniu precedensu prawnego, będącego podstawą dla legalizacji tzw. aborcji, przez Stany Zjednoczone przetoczyła się fala ataków na organizacje pro  life. Zradykalizowani lewicowcy nie poprzestali na wandalizmie. W kierunku siedziby Wisconsin Family Action’s office rzucano koktajlami mołotowa.

Jak donosi portal lifenews.com, centra ciążowe pro life, zapewniające opiekę ciężarnym kobietom, stały się celem ataków amerykańskich aborcjonistów. Wandale namazali na fasadach dwóch zakładów w miastach Portland i Maryland dzieciobójcze hasła oraz wulgaryzmy. W przypadku tego pierwszego wybito również okna.

Agresja aborcjonistycznych grup w USA przybiera także bardziej niebezpieczne postaci. Wielu działaczy pro-life doświadczyło w ostatnich dniach pobicia, śledzenia i gróźb. Dochodzi również do starć z policją. Podczas manifestacji obrońców dzieciobójstwa w Los Angeles rannych zostało dwóch funkcjonariuszy.

Najbardziej szokujący wydaje się atak na biuro organizacji Family Action w Wisconsin. Napastnik wrzucił do środka miejsca pracy koktajl mołotowa, powodując poważne uszkodzenia jednego z pomieszczeń. ­­– Wyobraźcie sobie co by było, gdyby ktoś był w biurze w czasie tego zdarzenia. Stała by mu się krzywda ­­– komentowała Julaine Appling, prezydent organizacji.

Powodem wybuchu agresji zwolenników dzieciobójstwa jest planowane przez Sąd Najwyższy w USA unieważnienie precedensów prawnych, które pozwoliły na legalizację aborcji na życzenie. Takie posunięcie oznaczałoby, że zakres ochrony życia nienarodzonego ustali we własnym zakresie każdy stan.

za:pch24.pl

***
Szatańskie wzmożenia rozlewają się szeroko. Nawet w Stanach?... To paroksyzmy czasów ostatecznej... próby?...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.