Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Protesty ws. Pomnika Katyńskiego w Jersey City

Polonia Amerykańska protestuje przeciw planom ograniczania przestrzeni wokół Pomnika Katyńskiego w Jersey City. Projekt ograniczający dostęp uczestników uroczystości patriotycznych do Pomnika Katyńskiego zatwierdziła Rada Planowania Przestrzennego Jersey City.

Podczas środowego posiedzenia Rady Miejskiej przedstawiciele Polonii Amerykańskiej zarzucali m.in. że przed podjęciem decyzji nie wysłuchała argumentów opinii publicznej. Rada przegłosowała projekt mimo istniejących wątpliwości co do wymaganej jego zgodności z tzw. planem generalnym. Według prezesa Kongresu Polonii Amerykańskiej w New Jersey, Andrzeja Burhardta, stanowiło to złamanie prawa.

    „Jest to kpina z tradycji organizowania uroczystości pod pomnikiem. Przód monumentu, od strony miasta, gdzie odbywały się uroczystości, jest oddzielony przestrzenią zaledwie około 3,5 metra od wysokich, zasłaniających widok ław. Pomieszano przód z tyłem wychodzącym na rzekę Hudson. Uroczystości będą się tam musiały odbywać wbrew naszym intencjom” – wskazał Andrzej Burhardt, prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej w New Jersey.

Propozycja EPA-SID, aby postawić ławy, a także nasyp ziemny, krzewy i drzewa, które zwiększą całkowite ogrodzenie, ograniczą widok na pomnik. Radny Miejski Richard Boggiano (Bodżiano) zwrócił uwagę, że niezapraszanie Polonii na spotkania EPA SID to zniewaga dla monumentu.

Przedstawiciele Polonii mają nadzieję, że Rada Miasta odniesie się pozytywnie do ich argumentów. Inni rozważają z kolei zaskarżenie w sądzie decyzji zatwierdzającej plan rozbudowy Exchange Place.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.