Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Wanda Półtawska honorową obywatelką Krakowa. Przeciwko uhonorowaniu wybitnej obrończyni życia zagłosowali radni KO

Krakowscy radni przyznali w środę Honorowe Obywatelstwa Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Wandzie Półtawskiej – obrończyni życia, lekarzowi, współpracowniczce i przyjaciółce Jana Pawła II.

Za przyznaniem honorowego obywatelstwa Wandzie Półtawskiej zagłosowało 24 radnych, 13 było przeciw, a jedna osoba się wstrzymała. Jak głosi uchwała, tytuł ten przyznano „Wandzie Półtawskiej, doktorowi nauk medycznych, specjalistce w dziedzinie psychiatrii, profesorowi nadzwyczajnemu Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, za całokształt dokonań, postawę życiową oraz w dowód uznania Jej szczególnych zasług”.

Kandydatura Półtawskiej wzbudziła sprzeciw wśród części radnych klubów Platforma – Koalicja Obywatelska i Nowoczesny Kraków z powodu jej poglądów dotyczących m.in. zapłodnienia metodą in vitro. Zgłosili oni votum separatum do podjętej uchwały.

– Z wielkim szacunkiem chylę czoła przed życiem, bardzo trudnym, pani doktor Półtawskiej, ale zauważcie państwo, że dziwnie tak się złożyło, że to głosowanie nad tego typu kandydaturą jest parę dni po tym, jak wreszcie rada miasta, jako kolejne miasto w Polsce, podjęła decyzję o wspieraniu leczenia in vitro – mówiła radna Małgorzata Jantos, uzasadniając votum separatum.

Honorowe obywatelstwo Krakowa jest przyznawane od 1850 r. Po 1989 r. otrzymali je m.in.: Sławomir Mrożek, Lech Wałęsa, Margaret Thatcher, Czesław Miłosz, Ronald Reagan, Siergiej Kowalow, Stanisław Lem, Wisława Szymborska, Ryszard Kaczorowski, Zbigniew Brzeziński, Jan Nowak-Jeziorański, kard. Stanisław Dziwisz, Władysław Bartoszewski, Krzysztof Penderecki i Ryszard Horowitz, Jerzy Buzek, prof. Antoni Dziatkowiak, Adam Macedoński i Olga Tokarczuk.

za:pch24.pl

***
Przeciw?.... Dlaczego?... Piekło nie pozwala?...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.