Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Lwów. Ważny gest ukraińskich władz wobec Polski

Długo oczekiwany przez Polaków gest ukraińskich władz w sprawie cmentarza Orląt Lwowskich został wreszcie uczyniony.
Jak poinformował w mediach społecznościowych szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk „dziś na Cmentarzu Orląt Lwowskich odsłonięto posągi lwów, strzegących wejścia do symbolicznej dla Polaków nekropolii”.

„Dziękujemy ukraińskim władzom za ten ważny dla Polski gest” – oznajmił minister Dworczyk i skonstatował: „Niech żyje Polska, niech żyje Ukraina!”.

Jak przyznał z kolei sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Jakub Kumoch symboliczne odsłonięcie posągów lwowskich jest efektem rozmów, jakie toczyły się na wysokich szczeblach pomiędzy przedstawicielami obu tych krajów.

Cmentarz Obrońców Lwowa zwany również Cmentarzem Orląt Lwowskim jest autonomiczną częścią Cmentarza Łyczakowskiego we Lwowie. Spoczywa na nim 3000 polskich żołnierzy poległych w czasie wojny polsko-ukraińskiej z lat 1918-19. W znacznej mierze była to ówczesna polska młodzież szkół średnich i wyższych.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.