Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

KO chce odwołać małopolską kurator oświaty ze stanowiska

Posłowie Koalicji Obywatelskiej (KO) domagają się odwołania Barbary Nowak, małopolskiej kurator oświaty, z piastowanego przez nią urzędu. Politycy totalnej opozycji złożyli do wojewody wniosek w tej sprawie.
W ocenie parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej, Barbara Nowak jest „szkodliwym kuratorem”. Ponadto padły oskarżenia o upolitycznianie placówek edukacyjnych. Co więcej, politycy KO wypowiedzi małopolskiej kurator, w których broni dzieci przed demoralizacją, uznają za homofobiczne.

Barbara Nowak nie zgadza się z argumentami posłów i uważa, że niszczą nie tylko jej wizerunek jako prywatnej osoby, ale także wizerunek stanowiska, jakim jest kurator oświaty.

Chciałoby się, by takich kuratorów było więcej – mówi Włodzimierz Bernacki, wiceminister edukacji i nauki. Polityk wskazuje, że Barbara Nowak na pierwszym miejscu stawia dobro dziecka, a także jest mocno związana z polską tradycją i patriotyzmem.

    –  Dzieje się to w sytuacji, kiedy współcześnie w środowiskach liberalno-lewicowych na pierwszym planie stawia się bezideowość oraz niebezpieczne ideologie demoralizujące dziecko. Wydaje się, że posłowie prowadzą grę polityczną i nie baczą na to, co może się stać z przyszłością naszego narodu. Ci politycy składają kolejne wnioski o odwołanie pani Barbary Nowak. Jest to dla nas wyjątkowo cenna osoba oraz ważny urzędnik państwowy, który zawsze jest w stanie stanąć po stronie dziecka. Ponadto jest to osoba używająca prostego i jasnego języka – podkreśla wiceszef resortu edukacji i nauki.

Nie pierwszy raz małopolska kurator jest atakowana przez środowisko tzw. totalnej opozycji m.in. za to, że sprzeciwia się wchodzeniu do szkół organizacji demoralizujących dzieci i młodzież. Lewicowo–liberalni politycy krytykują też Barbarę Nowak za obronę tradycyjnych wartości, w tym rodziny i małżeństwa.

za:www.radiomaryja.pl

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.