Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Ujawniono szokujący szyfrogram z 1990 r. Polska miała się znaleźć w niemieckiej strefie wpływów

Specjalizujący się w badaniu historii Polski i Niemiec prof. Bogdan Musiał ujawnił szyfrogram polskiego wywiadu z 1990 roku, wskazujący na niemiecki plan umieszczenia Polski w strefie wpływów naszych sąsiadów zza Odry.
Jak wynika z dokumentu udostępnionego przez historyka Polskiej Agencji Prasowej jednym z podstawowych celów RFN było rozbicie życia politycznego w wychodzącej z trudem z PRL-owskiego totalitaryzmu Polsce.

Niemcy kalkulowali, że rozbicie i podział „Solidarności” oraz rozdrobnienie rodzącej się dopiero do życia demokratycznej mapy partii politycznych w naszym kraju będzie jednym z najważniejszych elementów destabilizacji polskiego państwa, co w efekcie miało doprowadzić do gospodarczego uzależnienia Rzeczpospolitej od znajdujących się już wówczas w przededniu zjednoczenia Niemiec.

„Skutecznie zahamuje to według tych ocen odrodzenie się stabilnego życia politycznego w RP oraz powstanie na gruncie ustaw reprywatyzujących warstwy drobnych i średnich polskich przemysłowców. A więc warstwy średniej, która na zachodzie odgrywa decydująca rolę w rozwoju kraju” – czytamy w szyfrogramie polskiego wywiadu z czerwca 1990 roku.

„Dla Niemiec tworzy to szansę gospodarczej ekspansji (tak jak to było w okresie II RP) i inwestycji przemysłowych w Polsce ze strony małego i średniego kapitału niemieckiego. Przybliżyłoby to też Polskę w strefie bezpośrednich wpływów Niemiec w Europie Wschodniej” – nakreślał strukturę niemieckich planów wobec Polski dokument naszego wywiadu, wytworzony na podstawie informacji przekazanych przez niemieckiego agenta o kryptonimie „Wolf”.

Odnosząc się do treści meldunku profesor podkreślił, że wynika z niego iż „ówczesny rząd Niemiec był zainteresowany, żeby w Polsce nastąpiło rozbicie polityczne, aby nie powstała żadna partia dominująca, jak to było w Niemczech, gdzie była stabilna sytuacja i raz jedni, a raz drudzy wygrywali wybory, ale zawsze można było stworzyć stabilny rząd, to jest bardzo istotne dla stabilności politycznej i rozwoju kraju”.

Jakiś czas temu niemiecki tygodnik „Der Spiegel” napisał o dokumentach niemieckiego MSZ z 1991 roku. Wynika z nich, że ówczesny kanclerz Niemiec Helmut Kohl chciał zapobiec ekspansji NATO na wschód i niepodległości Ukrainy oraz krajów bałtyckich. Natomiast upadek ZSRR Kohl nazwał „katastrofą”.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.