Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Królom był równy

Tak arcybiskup Marek Jędraszewski zakończył swoje kazanie podczas mszy św. na Wawelu z okazji urodzin Lecha i Jarosława Kaczyńskich. Te słowa o prezydencie, który poległ, pełniąc misję dla Polski, wzbudziły oczywiście wściekłość totalnej opozycji i totalnych mediów. Nie mniejszą furię wywołało odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego w Tarnowie.

Chodzi nie tylko o to, że skoro Lech Kaczyński „królom był równy”, to organizujący wobec niego przemysł pogardy Donald Tusk równości może szukać w rynsztoku. Chodzi też o rozbijanie wspólnoty w jej naturalnym odruchu – honorowania tych, którzy wspólnocie oddali wybitne zasługi, którzy jej ofiarnie służyli. Polacy ten odruch mieli od zawsze. Tak było choćby po śmierci ks. Józefa Poniatowskiego, gdy niemal natychmiast rozpoczęto starania ws. budowy jego pomnika. Tak było z upamiętnieniami wszystkich innych naszych narodowych bohaterów. Początek był zawsze spontaniczny. Tak jest i teraz. To kwestia narodowego instynktu. Wszędzie tam, gdzie Platforma nie usiłuje go stłumić, on wydaje owoce. Stąd tyle ulic, rond i pomników Lecha Kaczyńskiego, stworzonych spontanicznie, niemal natychmiast po jego tragicznej śmierci. I żadne wysiłki POstkomuny tego nie zmienią.

Joanna Lichocka

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.