Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Jan Galarowicz-Szczęście nie jest sumą przyjemności

Czy hedonizm jest właściwą drogą do szczęścia? Niestety ostatecznie prowadzi na manowce. Jest bowiem błędną etyką i zakłada uproszczoną antropologię i aksjologię. Przede wszystkim absolutyzuje dążenie do przyjemności, ignorując inne ważne dążenia, np. potrzebę sensu życia.Redukuje bogaty świat pozytywnych wartości i uczuć do przyjemności i uważa, że szczęście jest ich sumą. A człowieka traktuje jako istotę bierną

– odbiorcę wrażeń i samotnika karmiącego się przeżyciami. Niestety przeżycia przyjemności szybko przemijają, niekiedy uzależniają, a ich nadmiar szkodzi i prowadzi do nudy. Hedonizm nie zabezpiecza również przed krzywdzeniem innych osób. Czy z tego wynika, że należy wyrzekać się wszelkich przyjemności? Przecież życie przejawia się także poprzez nie. Dlatego dobrą rzeczą jest delektowanie się nimi pod warunkiem, że nie krzywdzi to innych osób, nie szkodzi nam samym oraz że nie uznajemy ich za normę moralności – najważniejszy drogowskaz dobrego życia, lecz opieramy je na solidniejszym fundamencie, np. na szacunku dla godności osoby czy na odpowiedzialności.

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.