Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Abp Szewczuk: Rosjanie 60 razy częściej atakują cywilów niż wojskowych

W czasie pięciu miesięcy wojny na Ukrainie Rosjanie 60 razy częściej atakowali obiekty cywilne niż cele wojskowe – zauważył w swoim codziennym orędziu abp Światosław Szewczuk. Jego zdaniem, to niepodważalny dowód, że agresorowi zależy na całkowitej eksterminacji ukraińskiego narodu a wojna ma jeden cel – ludobójstwo.

Tylko wczoraj na najgęściej zaludnione dzielnice Mikołajewa spadło ponad 20 rosyjskich rakiet. Najpoważniejsze walki toczą się w obwodzie donieckim oraz w regionie Chersonia. Zwierzchnik ukraińskich grekokatolików podkreślił, że pomimo codziennych ataków i wyniszczającej wojny Ukraina nie myśli tylko o sobie.

„Ukraina trwa, modli się i walczy. Nawet więcej, Ukraina myśli także o innych, o głodujących. Dziś z Odessy ma wyruszyć pierwszy transport ziaren zbóż, by nakarmić głodnych w różnych częściach świata. To wyjątkowy moment, ponieważ od sukcesu tego i kolejnych podobnych przedsięwzięć, zależy los milionów ludzi w wielu krajach – powiedział abp Światosław Szewczuk. – Pomódlmy się dziś za wszystkich, którzy zorganizowali ten transport. Tymczasem nasz wróg niszczy chleb i robi to celowo. Tylko w obwodzie zaporoskim, w ciągu tych ostatnich miesięcy, Rosjanie spalili łącznie 40 tys. ton ziaren zbóż. Ale Bóg nam błogosławi, daje nam chleb każdego dnia, jak o to prosimy w modlitwie Ojcze Nasz.“

Kontynuując cykl o chrześcijańskiej duchowości abp Szewczuk zaznaczył, że modlitwa to coś więcej niż monolog, to dialog człowieka z Bogiem. Aby był owocny, człowiek musi nauczyć się przede wszystkim sztuki słuchania. Historia proroka Eliasza pokazuje, że Bóg nie przychodzi w hałasie i zamieszaniu, ale w ciszy i skupieniu. Stąd najlepszą metodą, jaką wypracowała chrześcijańska tradycja by słuchać Boga, jest modlitwa Słowem Bożym – Lectio Divina. „Czytajmy Pismo Święte każdego dnia. Boże, przemów do nas swoim żywym Słowem, które wyzwala, pokrzepia i podnosi” – powiedział abp Szewczuk.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.