Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Szokujące słowa. Rosyjski deputowany odpowiedział szefowi IPN i zagroził: „Polska będzie wkrótce Parkiem Jurajskim”

Świat nie lubi dwóch narodów: Anglików i Polaków. Jeden kraj będzie wkrótce Atlantydą, a drugi – Parkiem Jurajskim – powiedział rosyjski parlamentarzysta Andriej Kolesnik

odnosząc się do słów szefa Instytutu Pamięci Narodowej Karola Nawrockiego.W połowie lipca na antenie Polsat News szef IPN Karol Nawrocki mówił o działaniach białoruskich władz dotyczących prowadzonej przez nich polityki historycznej. Odniósł się m.in. do zniszczenia polskiego cmentarza żołnierzy Armii Krajowej znajdującego się na terenie Białorusi uznając to za prowokację w kierunku Polski.

– Nasi sąsiedzi poruszają się w zupełnie innym kręgu cywilizacyjnym, nie są w stanie uszanować świętości cmentarza ani prawdy historycznej. To jest po prostu barbarzyństwo – mówił Nawrocki.

Rosyjski polityk odpowiada

Pół miesiąca później do słów szefa Instytutu Pamięci Narodowej postanowił odnieść się rosyjski parlamentarzysta Andriej Kolesnik, który stwierdził, że Polacy robią podobne rzeczy z pomnikami i grobami żołnierzy Armii Czerwonej, a działania polskiego rządu określił mianem „odwrotnej ewolucji”.

„Polacy kompletnie oszaleli, ich ewolucja poszła w przeciwnym kierunku. Przeszli już etap naczelnych i pitekantropów. Zbliżają się do jaskiniowców z Teshik Tash” – napisał na Telegramie i dodał, że Polacy, podobnie jak w przypadku II wojny światowej są zagrożeni atakiem ze strony Niemiec, lecz „tym razem Rosja nie przyjdzie na ratunek”.

„Świat nie lubi dwóch narodów: Anglików i Polaków. Jeden kraj będzie wkrótce Atlantydą, a drugi – Parkiem Jurajskim. (…) Ich [Polaków - przyp. red.] pierwszą stolicą było Gniezno, drugą — Kraków, trzecią — Warszawa, a prawdopodobnie czwartą będzie Berlin. Dla nas to bez różnicy” – stwierdził.

za:www.tysol.pl

***
Znaczy-geografia i historia po rusku :-) I język. W całej okazałości!
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.