Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Tomasz Sakiewicz - Dosyć to dosyć

Muszę przyznać, że przestaję rozumieć naszą politykę wobec Berlina. Stosunek do Unii Europejskiej jest prostym rozwinięciem tej polityki.

Półtora roku temu w „Gazecie Polskiej” przestrzegaliśmy, że godząc się na KPO na warunkach, jakie nam zaproponowano, narażamy się na sytuację, w której nie zobaczymy pieniędzy, będziemy spłacać europejskie długi, a jeszcze nam nałożą dodatkowe kary. Dokładnie tak się stało. Pilnie potrzebowaliśmy pieniędzy, bo nasze władze spodziewały się, że może dojść do wybuchu wojny, której Ukraina nie będzie jedyną ofiarą.

Nadzieja na te pieniądze i obietnice UE były na tyle kuszące, że podjęliśmy ryzyko. Ryzyko się nie opłaciło. Komisja składa się w swoim trzonie ze zwykłych oszustów, którzy bez kija słowa nie dotrzymają.

Kolejne ustępstwa, jak likwidacja Izby Dyscyplinarnej, też nic nie dały. Po tym nie powinniśmy się na nic godzić bez stuprocentowych zabezpieczeń. Jednym z nich jest dymisja oszustów.

Nie mamy prawa zmieniać rządu w Berlinie, ale mamy prawo mieć wpływ na skład KE.

Ustąpić z tego można, gdy Komisja naprawdę coś dla nas zrobi. Nie wiem, po co więc zgadzaliśmy się na kolejne ruchy w sprawie gazu. „Dosyć” to dosyć.

Zapowiedział to Jarosław Kaczyński i nie wszyscy chyba zrozumieli treść tego przesłania.

Tomasz Sakiewicz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.