Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Ks. prof. Waldemar Cisło o narastającej w Polsce chrystianofobii: brak reakcji rozzuchwala

– Brak reakcji rozzuchwala. Zawsze jest sondowanie, jak daleko można się posunąć w profanacjach. Na przykładzie „Czarnych Marszów” widzieliśmy, jak łatwo jest przesunąć granicę pomiędzy agresją słowną a czynem. Widzieliśmy ataki na księży, widzieliśmy profanacje kościołów

– mówił w poniedziałek na antenie Radia Maryja ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor Sekcji Polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Choć w wielu częściach świata prześladowania chrześcijan stanowią smutną codzienność, to niewiele mówi się o narastającej chrystianofobii w Polsce, w tym również w polskich szkołach. Zaczyna dochodzić do absurdalnych sytuacji, jak ta w pewnym przedszkolu, gdzie zdjęto krzyże, ponieważ jedno z uczęszczających do niego dzieci pochodzi z niechrześcijańskiej rodziny.

– Czy jedno dziecko ma decydować o zachowaniu się kilkudziesięciu innych? Czy to jest dyktat mniejszości, czy to ma być równouprawnienie? Czy ma być tolerancja? Na czym ma ta tolerancja polegać? Na tym, że chrześcijanie mają ściągać krzyże i mają rezygnować? – pytał ks. prof. Waldemar Cisło komentując tę sprawę.

Gość Radia Maryja zaznaczył, że aby dialog międzyreligijny zaistniał, musi się on opierać na zasadach partnerstwa, a nie jednostronnej „tolerancji”. – Niestety stało się tak, że to, co nazywamy tolerancją, stało się dyktatem mniejszości. To mamy od rewolucji francuskiej. (…) Tolerancja jest rozumiana w ten sposób, że to większość ma się dostosować do dyktatu mniejszości. To dokładnie widzimy w Polsce – wskazał kapłan.

za:pch24.pl

***
Dziwne... W obecnej Rzeczpospolitej... Przy prawych rządach...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.