Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Ideolodzy laicyzmu ogłaszają mobilizację przed Bożym Narodzeniem

„Zdaje się, szanowni ideolodzy, że religijne podstawy żydowskiej Chanuki wam nie przeszkadzają, prawda? Złożylibyście z tej okazji życzenia znajomym Żydom, czyż nie? I jakoś nie balibyście się, że was po tym obrzezają i zrobią wyznawcami judaizmu. Znaczyłoby to natomiast, że jesteście życzliwi innym, szanujecie cudze przekonania i po prostu umiecie się zachować. Więc czemu wobec świąt chrześcijańskich to nie działa?”

– pyta w swoim felietonie na łamach „Gościa Niedzielnego” Franciszek Kucharczak.

Istnieją trzy hipotezy na temat źródeł świętowania przez katolików Bożego Narodzenia 25 grudnia. Jedna z nich głosi, że świętowanie tego dnia przyjścia na świat Syna Bożego miało wyprzeć celebrowanie przez pogan święta boga słońca, które w 275 roku cesarz Aurelian ustanowił właśnie na 25 grudnia. W odchodzącej od swoich chrześcijańskich korzeni Europie od wielu lat obserwujemy odwrotny proces. Ze świąt Bożego Narodzenia próbuje się wyrugować ich chrześcijański charakter. Z coraz większą determinacją oponenci chrześcijaństwa działają na tym polu również w Polsce, a lewicowe media chwalą się przed świętami, jak wiele udało się już osiągnąć wśród młodego pokolenia Polaków. Służą temu ostatnie publikacje na temat tradycyjnych spotkań opłatkowych, która w wielu szkołach mają już nie być spotkaniami opłatkowymi.

- „Rezygnacja z wigilii to następny krok po rezygnacji z lekcji religii. Można się spodziewać kolejnych sygnałów zrywania przez młodzież więzi z Kościołem katolickim” - mówi w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” nauczyciel j. polskiego Dariusz Chętkowski.

Łódzkie wydanie dziennika ogłosiło właśnie, że „uczniowie ze szkół w Łodzi nie chcą klasowych wigilii z opłatkiem i kolędami”.

Ta śmiała teza została oparta na rozmowie z kilkoma nauczycielami i licealistami.

- „Nie chcemy krzyży w salach, rekolekcji zamiast lekcji i religii w środku zajęć. Do wiary nikt nie powinien zmuszać”
- mówi jedna z uczennic wyjaśniając, dlaczego w jej klasie zrezygnowano ze spotkania opłatkowego.

Wcześniej podobny artykuł pojawił się na łamach Onetu. Ten traktował o szkołach w Krakowie.

- „W szkole spotykamy się, żeby pogadać przy mandarynkach i amerykańskich piosenkach o białych świętach. I dobrze” - powiedział portalowi jeden z krakowskich nauczycieli.

Dyrektor Zespołu Szkół nr 8 Marek Gaweł wskazał, że „Wigilia to tradycja, która nie wynika wyłącznie z przełożenia religijnego”.

Ideolodzy laicyzmu nie chcą zrezygnować z „zimowych świąt”. Chcą jednak obedrzeć Boże Narodzenie ze wszystkiego, co kojarzy się z chrześcijaństwem.

- „Oczywiście wolno i tak. Każdy może sobie nie wierzyć w Boga i nie lubić Kościoła, ale manifestowanie tego akurat z okazji Bożego Narodzenia jest społecznym szkodnictwem. Jeśli nawet te święta przestaną być szansą na pojednanie lub choćby jedyną w roku chwilą rozejmu, to co nam zostanie?” - komentuje na łamach „Gościa Niedzielnego” Franciszek Kucharczak.

- „Zdaje się, szanowni ideolodzy, że religijne podstawy żydowskiej Chanuki wam nie przeszkadzają, prawda? Złożylibyście z tej okazji życzenia znajomym Żydom, czyż nie? I jakoś nie balibyście się, że was po tym obrzezają i zrobią wyznawcami judaizmu. Znaczyłoby to natomiast, że jesteście życzliwi innym, szanujecie cudze przekonania i po prostu umiecie się zachować. Więc czemu wobec świąt chrześcijańskich to nie działa?” - pyta publicysta.

za:www.fronda.pl

***
Kolejne  odsłony diabelskich wzmożeń przez ...ofiary tych podszeptów... Żal ludzi...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.