Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Jadwiga Kamińska - Zawsze jest Boże Narodzenie

Zawsze, ilekroć                                           
uśmiechasz się do swojego brata                                              
i wyciągasz do niego ręce,                                                  
jest Boże Narodzenie.
                                          
... Zawsze, ilekroć                                                   
 pozwolisz by Bóg pokochał innych                                                        
przez ciebie,                                                       
zawsze wtedy,                                                  
jest Boże Narodzenie.

Matka Teresa z Kalkuty

      
W kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła odbyło się widowisko „Nadzieja w muzyce i poezji”, które zorganizował Zakon Rycerski Świętego Jerzego Męczennika.


 
W tym pięknym wydarzeniu muzyczno – poetyckim wzięli udział soliści Teatru Wielkiego w Łodzi: Barbara Panek - Piętkowska, Danuta Dudzińska i Arkadiusz Jakus. Młode pokolenie reprezentowały Patrycja Sikora i Julia Kafar, która grała również na skrzypcach. Artystom na organach akompaniowała Małgorzata Zajączkowska – Warsza. Wiersze o tematyce Bożonarodzeniowej recytowali aktorzy łódzkich teatrów: Zofia Uzelac, Julitta Sękiewicz – Kisiel oraz Mirosław Henke. W tym pięknym projekcie zaprezentowali się także Agnieszka Strejb i Krzysztof Maria Stępniewicz.
    
Niezwykle zabrzmiały kolędy i pastorałki w wykonaniu artystów, którzy zachęcali licznie zgromadzonych  w świątyni do wspólnego śpiewu refrenów, przez co utworzyli jedyny i niepowtarzalny chór.
    
- Dziękujemy za koncert połączony z przepiękną poezją mówiącą, że On jest Światłem świata. Światło jest bardzo potrzebne, bez światła nie ma życia. Życzę, abyście Państwo byli zawsze oświetleni przez blask Pana Jezusa i w tym blasku czuli się szczęśliwi – powiedział ks. kan. Wiesław Kamiński proboszcz parafii. Wszyscy artyści biorący udział w koncercie wystąpili charytatywnie.

Foto: Marek Kamiński

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.