Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

„Piłowanie katolików”. W Kielcach zdewastowano kapliczki Matki Bożej i św. Jana Pawła II

Policja bada sprawę dewastacji dwóch - poświęconych Matce Bożej i św. Janowi Pawłowi II – kapliczek w Kielcach. Lokalne media i kielecką kurię o sprawie poinformowali wstrząśnięci wierni z parafii p.w. Chrystusa Króla, dla których kapliczki były ważnym miejscem modlitwy.

Zdewastowane kapliczki na Stadionie Leśnym były dziełem okolicznych mieszkańców, którzy chętnie spędzają w tym miejscu czas na modlitwie i refleksji.

- „Trzeba pamiętać, że teren Stadionu Leśnego, na zboczu Pierścienicy, nie bez powodu jest nazywany kieleckim Katyniem. Ten las to miejsce martyrologii, masowych grobów kielczan rozstrzeliwanych przez hitlerowców, stąd liczne kapliczki i miejsca kultu” - wyjaśnił w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną rzecznik prasowy diecezji kieleckiej ks. Łukasz Zygmunt.

Kapliczkę z krzyżem i wizerunkiem św. Jana Pawła II polano łatwopalną cieczą i podpalono. Całkowicie spalił się obraz, a krzyż został mocno uszkodzony. Drugą kapliczkę, z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, zerwano z drzewa i porozrywano.

za:www.fronda.pl

***
Szatańskie podszepty za które trzeba będzie płacić...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.