Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Kielce: Wandale zniszczyli dwie przydrożne kapliczki

W kieleckim lesie doszło do zniszczenia dwóch kapliczek. Wierni nie kryją oburzenia.
 "Z ubolewaniem patrzymy na akt wandalizmu wobec przydrożnych kaplic i tego, co od lat w przestrzeni naszej Ojczyzny stanowi naszą chrześcijańską tożsamość"

– pisze w komunikacie bp Jan Piotrowski, odnosząc się do zniszczenia dwóch kapliczek w lesie na kieleckim terenie rekreacyjnym Stadion.

O tym fakcie zbulwersowani parafianie poinformowali w tym tygodniu parafię, kurię i policję. Biskup w komunikacie, wystosowanym do wiernych diecezji kieleckiej przypomina znaczenie historyczne i duchowe obszaru w lesie na Stadionie oraz prosi o modlitwę ekspiacyjną.

Ważna historia w tle

"W lesie na kieleckim Stadionie na zboczu góry Pierścienicy znajduje się pomnik poświęcony pomordowanym rodakom przez niemieckich najeźdźców w latach 1939-1945. W tym miejscu na obszarze całego lasu niemieccy okupanci dokonali wielu masowych mordów i egzekucji na partyzantach i okolicznej ludności. Niektórzy nazywają ten las 'Kieleckim Katyniem'" – przypomina biskup.

Genezę powstawania kapliczek łączy właśnie z tymi historycznymi wydarzeniami. "Znajdują się tu liczne kapliczki i miejsca upamiętniające śmierć wielu naszych rodaków. Często przy tych kapliczkach można spotkać osoby modlące się" – tłumaczy biskup kielecki.

Jak dodaje "w ostatnim czasie w lesie na kieleckim Stadionie nieznani ludzie dokonali zniszczenia dwóch kapliczek: Matki Bożej i św. Jana Pawła II oraz spalony został krzyż zawieszony na jednym z drzew".

Bp Piotrowski pisze o uczuciach smutku i naruszenia godności chrześcijańskiej oraz prosi Boga o okazanie miłosierdzia sprawcy tego czynu.

"Doznajemy dziś jako ludzie wierzący obrazy naszych uczuć religijnych, smutku, zawstydzenia, zażenowania i poczucia naruszenia godności. Niemniej jednak prosimy Boga, by okazał miłosierdzie sprawcy tego czynu" – podkreśla biskup kielecki. Prosi także o modlitwę, szczególnie w parafiach związanych z kultem kapliczek na kieleckim Stadionie.

za:dorzeczy.pl


***

"Zwykli" kretyni, czy zadaniowani?... Policja zapewne ustali.
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.