Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Wstrząsający raport stowarzyszenia „Portes ouvertes”; ponad 360 milionów chrześcijan doświadcza prześladowania z powodu wyznawanej wiary!

Jak podaje raport stowarzyszenia „Portes ouvertes” za 2022 r. prześladowania chrześcijan przybierają na sile; w ponad 76 krajach ponad 360 milionów chrześcijan doświadcza aktów przemocy w związku z wyznawaną wiarą – od dyskryminacji i agresji słownej po ekstremalną przemoc związaną z bezpośrednim zagrożeniem życia. W 2022 r. ofiarą mordów padło 5621 chrześcijan, ponad 4542 zostało aresztowanych i uwięzionych, zaś ponad 5259 – porwanych. Ponad 2110 kościołów zostało zamkniętych lub zdemolowanych.

To znaczny wzrost przemocy wymierzonej w chrześcijan w porównaniu z ubiegłymi latami. Stan na dzień dzisiejszy nie napawa optymizmem; w ponad 76 krajach dochodzi do prześladowania chrześcijan, w tym w ponad 40 krajach są to prześladowania związane z bezpośrednim zagrożeniem życia. Najgorzej przedstawia się sytuacja chrześcijan z Korei Północnej, w której za samo posiadanie Biblii można zostać uwięzionym. Nie lepiej przedstawia się sytuacja w Afryce, zwłaszcza w tych krajach w których silną pozycję ma ekstremistyczny islam. Do krajów szczególnie niebezpiecznych dla chrześcijan należą także Chiny oraz Indie, natomiast na Bliskim Wschodzie do tej pory trwa exodus chrześcijan; „Prześladowania ze strony Państwa Islamskiego spowodowały masowe ucieczki chrześcijan z Iraku i Syrii”, można przeczytać na stronie stowarzyszenia „Portes ouvertes”.

za:bialykruk.pl

***
Szatańskie drgawki...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.