Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Przesłanie Tuska do katolików: Ograniczyć wpływ Kościoła do zera. I żadnych pieniędzy

Podczas przemówienia w Lublinie przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk postanowił po raz kolejny intensywnie zagrać na antykościelnej i antyklerykalnej nucie. Oczywiście wszystko to w imię troski o Kościół właśnie oraz polskich katolików.

W trakcie spotkania zorganizowanego w jednym z lubelskich centrów sportowych, Tusk postulował ograniczenie wpływów Kościoła do zera oraz odcięcie go od jakiegokolwiek finansowania.

„W interesie Kościoła, wiary, państwa polskiego, obywateli jest ograniczyć wpływ Kościoła do zera, jeśli chodzi o państwo” - perorował lider największej partii opozycyjnej, który jakiś czas temu, w imię wolności sumienia zapewne zagroził, że nie wpuści na listy nikogo, kto nie godzi się z postulatem prawnego ograniczenia ochrony życia dzieci poczętych.  

„I nie jak najmniej, ale żadnych pieniędzy. Kościół nie jest od gromadzenia pieniędzy” – mówił przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Podczas lubelskiego wystąpienia Donald Tusk, ”jako człowiek wierzący” oczywiście, głęboko ubolewał nad tym, że wielu z hierarchów „kompletnie przestało interesować nasze zbawienie, tak naprawdę pilnują tylko swojego interesu”.

„Oddzielenie Kościoła od państwa jest absolutnie niezbędne i podejmę wszelkie niezbędne decyzje w tej kwestii” – podgrzewał atmosferę Donald Tusk, nie składając jednak analogicznych obietnic co do rozdzielenia państwa od jego partii, pobierającej przecież w ramach subwencji z budżetu potężne pieniądze na swą działalność polityczną.

Zdaniem Tuska „katolicy powinni zrozumieć, że trzeba uchronić Kościół i naszą wiarę przed tą częścią hierarchii i kleru, która robi wszystko, żeby statystyki odchodzenia od Kościoła były jeszcze bardziej dramatyczne niż są”.
ren/twitter

za:www.fronda.pl

"Pan każe-sługa musi"....
To stara i ciemna droga do.... Wieczności...
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.