Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Rzeź kapłanów, jak w rewolucyjnej Francji. Co „wymsknęło” się w rozmowie Nowaka i Obirka z Onetem?

W ostatnim czasie coraz mocniej w mediach napędzana jest antykościelna atmosfera. Uderza się a to sakramenty, to znów w księży, albo bierze się za „winy” Benedykta XVI czy Jana Pawła II. Padają hasła o rozliczeniu kościoła z błędów. Przy tym przekraczane są kolejne granice. I nie chodzi tu tylko o „dobry smak”.

Rozmowę Stanisława Obirka i Artura Nowaka z Onetem można by skomentować milczeniem, gdyby nie to, że – prócz dobrze już nam znanych łatek przyklejanych Kościołowi i jego hierarchom – pojawił się niebezpieczny wątek. Tak, niebezpieczny w dosłownym znaczeniu.

Oto bowiem rozmowa zeszła na temat odrzucającego spektaklu Teatru Powszechnego „Radio Maryja” i próby sądowego jego zatrzymania, jako szerzenia mowy nienawiści, Nowak odrzekł:

„Pamiętamy z lekcji historii, jak Rewolucja Francuska rozprawiła się z duchownymi. Oczywiście żyjemy w zupełnie innej rzeczywistości, ale myślę, że przyjdzie czas na rozliczenie rozdawnictwa z naruszeniem prawa nieruchomości Skarbu Państwa na rzecz Kościoła”.

Jak rozmówcy Onetu chcieliby rozliczać Kościół? Czy przywołanie Rewolucji Francuskiej jest tu wskazaniem drogi, jaka marzy się „zatroskanym” o losy Kościoła? Jest to groźba, czy żal, że dziś żyjemy w zupełnie innej rzeczywistości i tego rodzaju załatwienie sprawy nie wchodzi w rachubę. A może słowa należy odczytać jako przestrogę? Być może antyklerykałom marzy się powrót do starych rewolucyjnych metod. Być może masowe ataki na Kościół tylko przygotowują grunt pod „nowe porządki”. Wszak gdy opinia publiczna będzie na to już gotowa, to i szafot się znajdzie.

Spójrzmy dziś też na ferowaną nam przez wrogów Kościoła narrację. Czyż różni się ona aż tak bardzo ot tego, jak budowano nastroje rewolucyjne w XVIII-wiecznej Francji? Czy publicystom marzy się pełnienie funkcji jakiegoś współczesnego Trybunału Rewolucyjnego? A jak już uda się rewolucja i rozliczenia czynione rękami rozwścieczonego i podburzonego tłumu się dokonają, to może znów ogłoszone zostanie Święto Rozumu?

za:pch24.pl/rzez-kaplanow-jak-w-rewolucyjnej-francji

Copyright © 2017. All Rights Reserved.