Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

​Ryszard Kapuściński - Uwaga na przedwyborczą Antifę

W Memphis (USA) pięciu czarnoskórych policjantów podczas kontroli drogowej dotkliwie pobiło Tyre’a Nicholsa, 29-letniego czarnoskórego mężczyznę. Nichols został aresztowany, ale skarżył się na trudności w oddychaniu i trafił do szpitala, gdzie zmarł. Prawnik rodziny Nicholsa powiedział, że zmarły był spryskany gazem pieprzowym, porażony paralizatorem, skrępowany i skopany.

Oczywiście natychmiast znaleźli się obrońcy czarnoskórych policjantów, którzy wysnuli teorię, że tych pięciu chciało być równych swoim białym kolegom i dlatego zachowali się tak jak oni. Nazwano to systemowym rasizmem. Dlaczego o tym piszę?

Bo chcę przypomnieć, jak tuż przed wyborami prezydenckimi w USA Antifa postanowiła wykorzystać zamieszki wywołane śmiercią ­George’a Floyda i demolowała amerykańskie miasta, sugerując słabość rządów prezydenta Donalda Trumpa.

A może polska opozycja przed jesiennymi wyborami będzie chciała wykazać słabość PiS i skrzyknie niemiecką Antifę, która tak jak w 2011 r. w trakcie e Narodowego Święta Niepodległości zaatakowała policję w Warszawie.

Po zatrzymaniu bandytów w kawiarni prowadzonej przez „Krytykę Polityczną” policja znalazła arsenał broni: tarcze, pałki, miotacze gazu i kastety.

​Ryszard Kapuściński

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.