Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Opluć, zgnoić, zgnieść

Są sfery działalności publicznej, do której prawica ma nie mieć dostępu, które mają być enklawami fajnopolactwa. Od trzech dekad wiadomo, że taką sferą jest kultura.

Nawet największy artysta, jeśli choć raz pochwali PiS, wnet wypada na margines i staje się środowiskowym pariasem. Widać to choćby po Pawle Kukizie, który był fajny, ale przekroczył granicę. Środowisko zaczęło go odrzucać.Przestało go grać. Od dekad działa ten niwelujący schemat.

W efekcie świat kultury w Polsce jest do zrzygania nudny, a ożywiany biegającym penisem lub złotą waginą. Dno.
Nie inaczej jest w świecie pozarządowych organizacji.
Gdy prawica bała się formalizować swoją działalność, lewica już wiedziała, że stowarzyszenia i fundacje to doskonały biznes.
Przez lata różne organizacje zasysają worki pieniędzy i uważają, że to dobrze świadczy o demokracji.
Gorzej jednak, jak pojawi się fundacja, która nie jest swoja. Wtedy trzeba ją zdeptać, zgnoić, obrzydzić, zanim w ogóle urośnie.
Dlatego tak bardzo rzucono się na ministra Czarnka.

Zagroził on bowiem realnym interesom. Tworzy się przeciwwaga. Nie po to Fundacja im. Batorego sprywatyzowała karmienie różnego rodzaju grantojadów, żeby ktoś obchodził ten system.

Jacek Liziniewicz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.