Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Chwała bohaterom, a hańba...

Wczoraj była 81. rocznica powołania Armii Krajowej. Od samego początku okupacji niemieckiej, w postaci Służby Zwycięstwu Polski i szeregu innych formacji, a potem Związku Walki Zbrojnej, mieliśmy największą podziemną armię w Europie. To przykład fenomenalnej samoorganizacji polskiego społeczeństwa, umiejętności odnalezienia się w najtrudniejszych sytuacjach, ale też bohaterstwa setek tysięcy ludzi.

Polska była jedynym dużym krajem Europy, który nie miał Quislinga – nikt z naszych znanych polityków nie poszedł na kolaborację z Niemcami. Wspominam o tym jako historyk, ale też jako przedstawiciel Polski w Parlamencie Europejskim, który jest świadkiem tego, jak bardzo nasza ojczyzna jest atakowana przez przedstawicieli państw, które wydawały Niemcom Żydów i jawnie współpracowały z Berlinem, czerpiąc z tego korzyści. Dziś atakowany jest naród bohaterów, który oparł się dwóm totalitaryzmom: niemieckiemu i sowieckiemu, a atakują go często przedstawiciele krajów wspierających Holokaust i wysługujących się Niemcom. Dziś oddając hołd naszym przodkom, pamiętajmy też o tych, którzy są wrogami polskiej wolności. Cześć i chwała bohaterom!

Ryszard Czarnecki

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.