Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

W Jerozolimie chrześcijanie są nękani i zastraszani przez agresywnych żydowskich ultranacjonalistów

W ostatnich tygodniach na Starym Mieście w Jerozolimie nastąpił wzrost liczby antychrześcijańskich incydentów. Członkowie wspólnot chrześcijańskich mówią, że są nękani i zastraszani przez agresywnych żydowskich ultranacjonalistów – poinformowała w poniedziałek agencja Reutera.

Na początku lutego zatrzymano mężczyznę po tym, jak zdewastował posąg Jezusa w Kościele Biczowania. Kościół znajduje się w miejscu, w którym – jak głoszą ewangeliczne przekazy – Chrystus wziął krzyż, gdy został skazany na śmierć – przypomina Reuters.

– To jest kościół upamiętniający cierpienie Jezusa, a robienie takich rzeczy właśnie tutaj jest czymś bardzo, bardzo złym – powiedział agencji ojciec Eugenio Alliata z Muzeum Ziemi Świętej.

Był to kolejny incydent tego rodzaju; w styczniu na ścianach ormiańskiego klasztoru św. Jakuba pojawiły się graffiti w języku hebrajskim o treści: „Śmierć Ormianom” i „Śmierć chrześcijanom” – informuje agencja.

– W ciągu ostatnich dwóch miesięcy, powiedziałbym, że od czasu, gdy władzę sprawuje nowy rząd, takie ataki stają się bardzo powszechne – powiedział Miran Krikorian, właściciel restauracji na Starym Mieście. – A problem polega na tym, że mamy poczucie, że nic nie możemy z tym zrobić.

Łaciński Patriarchat Jerozolimy poinformował, że odnotowano co najmniej cztery inne przypadki wandalizmu. W jednym przypadku grupa religijnych Żydów obrzuciła krzesłami i stołami teren w pobliżu siedziby Kustodii Ziemi Świętej. W innym przypadku zdewastowano cmentarz chrześcijański w Jerozolimie – informuje agencja Reutera.

Ciasny labirynt uliczek Starego Miasta w Jerozolimie kryje święte miejsca żydów, chrześcijan i muzułmanów, a mieszkające tam społeczności dawno wypracowały sposoby współżycia – opisuje agencja Reutera.

Policja w Jerozolimie nie odniosła się bezpośrednio do pytań zadanych przez agencję dotyczących wzrostu liczby antychrześcijańskich incydentów. Poinformowała jednak, że we wszystkich wymienionych przypadkach aresztowano sprawców i wniesiono akty oskarżenia. W oświadczeniu dodano, że policjanci przeprowadzają „wzmożone patrole wokół Starego Miasta, domów modlitwy i świętych miejsc w celu zachowania bezpieczeństwa, porządku publicznego i wolności religijnej dla wszystkich” – podkreśliła agencja.

za:pch24.pl

***
Ciekawe... Czy to autentyczni Żydzi czy robiący -na zlecenie-za żydów?...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.