Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Odpowie albo… nie odpowie

Czytam na prawicowych portalach tytuły mówiące mi, że „Janina Ochojska odpowie za swoje słowa”. Fakt, wypowiedź Ochojskiej, oskarżającej polskich leśników o zakopanie wielu ciał imigrantów w masowych grobach, domaga się sprawiedliwości. Nie podzielam jednak zawartej w tych przekazach pewności, że tak będzie.

Nie tylko dlatego, że Barbara Kurdej-Szatan za swoje wyzwiska wykręciła się jedynie kilkoma nieprzedłużonymi kontraktami, sąd natomiast niczego się w jej bluzgach nie dopatrzył. Nie tylko dlatego, że w ostatnich dniach mieliśmy trzy wyroki dające zielone światło zakłócaniu mszy świętych (w sprawach aktywistów z Poznania, Joanny Scheuring-Wielgus czy „Babci Kasi” przeciw Robertowi Bąkiewiczowi). Jeśli Ochojska stanie w ogóle przed sądem, wystarczy, że sąd będzie odpowiednio afiliowany politycznie, by jej oskarżenie stało się akceptowalną opinią.

Krzysztof Karnkowski

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.